kríza vo vzťahu

Kríza je niečo, čomu sa nevyhne asi žiadny pár v dlhodobom vzťahu. Táto nepríjemná situácia buď partnerov posilní, alebo ich nadobro rozdelí. Je však naozaj vo vzťahu nevyhnutná? A ako sa dá vôbec zvládnuť? Ako prekonať krízu vo vzťahu sme sa opýtali psychologičky Jitky Kneslovej z online psychologickej poradne ksebe.sk.

Možno si o tom iba počula, ale možno si ňou práve s partnerom prechádzate. Situácie, kedy začneš cítiť, že ste sa navzájom odcudzili, sú nesmierne bolestivé. Akoby sa vaše názory prestali celkom zhodovať a vy ste stratili návod, v ktorom je vysvetlené, ako sa vyznať v tom druhom.

Aj malý spor vyústi do veľkej hádky a ty si už ani nespomínaš na vašu poslednú peknú chvíľu. Navzájom ste sa od seba vzdialili a možno si ani len nepostrehla, kedy sa tak stalo. Zdá sa, že taká kríza príde potichu a nenápadne, ale ty sa jedného rána zobudíš a cítiš, že niečo je inak a veľmi zle.

Vyzerá to tak, že v každom dlhodobom vzťahu musí jednoducho nastať a nedá sa jej vyhnúť. Je to však naozaj tak? Skutočne je nevyhnutným zlom? A ako ju prekonať, keď už k nej dôjde? Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie, nám odpovedala psychologička Jitka Kneslová.

Prečo, kedy a je kríza naozaj nevyhnutná?

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating