instagram/couplegoals

Možno to poznáš osobne a možno si si to všimla vo svojom okolí. Vidíš ženy, ktoré sú slušne vychované, milé, dobrosrdečné, šikovné i pekné. Zdá sa, že majú všetko, po čom muži túžia. Problém je však v tom, že práve tieto dobré ženy majú vo vzťahoch akúsi smolu. Prečo majú práve ony „šťastie“ na zlých chlapov?

Veď by to malo byť práve naopak! Dobro má priťahovať dobro, no nie? To je však na láske a vzťahoch zvláštne. Platia pri nich nedokonalé (ne)pravidlá. V tomto prípade skôr platí známe porekadlo, že protiklady sa priťahujú. Dokonalá žena k sebe priťahuje chlapa, ktorý tú jej dobrotu skôr len využije. Od začiatku verí v šťastný koniec, no realita vyzerá inak.

Možno je to v tom, že od partnera očakáva určitú úroveň – že bude mať rovnaké hodnoty a rovnaký pohľad na svet ako ona. Keď to tak nie je, jednoducho nemá dôvod v takomto vzťahu pokračovať ďalej.

A možno je to „iba“ v tom, že je ako magnet, ktorý k sebe priťahuje tých najrôznejších partnerov. Všetci v nej vidia skvelú ženu a každý jeden by ju chcel mať za partnerku. Jeden si tajne užíva s milenkou, pričom pred svetom sa ňou vychvaľuje ako o perfektnej polovičke, ako o dokonalej manželke. Ďalší využije jej láskavú a tichú povahu, aby si na nej vybil zlosť a vlastné komplexy. Alebo sú to jednoducho obyčajní a neškodní debili, s ktorými len stráca čas.

Naozaj sa protiklady priťahujú tak veľmi aj v tomto smere? Čím je lepší jeden, tým horší je ten druhý? Priemerná žena si nájde priemerného muža? Na kĺb tejto vzťahovej záhady asi nikdy neprídeme. Jedno je však isté, kým si skvelá žena nájde skvelého partnera, bude mať pár skúseností, ktoré ju potrápia. No šťastný koniec bude, hádam, stáť za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating