Rozmýšľala si niekedy nad tým, aké by to bolo vrátiť čas? Zmenila by si niečo zo svojej minulosti? Spravila by si iné rozhodnutia? Alebo veríš, že všetko sa stalo z určitého dôvodu a bez toho by si nebola tam, kde si. A človekom, ktorým si.

Hovorí sa, že všetko sa deje z určitého dôvodu. A taktiež aj to, že všetko zlé, je na niečo dobré. Zamyslela si sa niekedy nad tým, či nejaká tvoja negatívna skúsenosť z minulosti, ti nakoniec (možno aj po rokoch) priniesla niečo dobré? Či dokázala ovplyvniť tvoj život natoľko, že ak by sa nestala, mohlo byť teraz všetko inak? V danej chvíli si možno myslíš, že sa ti rúca svet, o niečo neskôr, to už neberieš tak tragicky. Lebo po každej búrke vždy vyjde dúha.

Ak by si mohla vrátiť čas, zmenila by si niečo? Vymazala zo života všetko zlé? Čo by ti ale ostalo? Bez rôznych životných situácií sa nemáš čomu priučiť a nikam ťa nikdy neposunú. Nebol by to život, ak by si nikdy neplakala, nikdy nemala zlomené srdce a nikdy sa trocha netrápila. Predstav si, že by si mala možnosť stáť pred svojím mladším ja. Čo by si jej povedala?

Nezačni si s tým chlapom, zlomí ti srdce! Nechoď na tú párty, dopadne to zle! Never jej, podrazí ťa! Lenže bez sklamania v láske by si nepoznala, aké je to niekoho bezhranične milovať. Keby si nešla na tú párty, nemali by ste s priateľmi na čo spomínať. A keby si jej vtedy neverila, nezistila by si, že nie všetci priatelia, nimi naozaj sú.

Za každú životnú lekciu, by sme mali byť vďační. Posúva nás vopred a robí z nás lepších ľudí.

Takže, ak by si vedela vrátiť čas, zmenila by si niečo? Ak áno, nech je to len to, že si život užiješ ešte viac a naplno.

Tráv čas so svojou rodinou, miluj, buď vďačná, smej sa, neľutuj svoje rozhodnutia, pretože v tej chvíli si to tak cítila. Ži tak, aby si si nikdy nemusela povedať: Keby som tak vedela vrátiť čas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.