instagram/nastjastasia

Každá jedna z nás vníma lásku a vzťahy úplne inak. Kým niektorá sníva o princovi na bielom koni a zväzku ako z rozprávky, iná má myšlienky viac reálnejšie. Byť romantickou dušou však nie je nič zlé, neznamená to, že si naivná, ako si mnohí myslia. Pravdou však je, že to má aj svoje nevýhody.

To, ako si na tom ty, závisí nie len od tvojej povahy či vlastností, ale aj mnohých iných faktorov, akými sú, napríklad, prostredie, v ktorom si vyrastala (rodičovský vzor) alebo vlastné skúsenosti so vzťahmi (mnohokrát zlomené srdce ťa občas prinúti prestať veriť romantickým filmom).

Povedala by si sama na seba, že si romantička? Úplná alebo iba taká “malá”? Ak na teba sedí nasledujúcich 7 znakov, potom ti ľudia takto môžu pokojne hovoriť. No na niečo by si si ale mala dať pozor.

1. Filmy o láske a vzťahoch dokážeš pozerať dookola. Vždy si pri nich poplačeš a do posledného momentu dúfaš, že sa skončia šťastne.

2. Si človek plný emócií. Dokážeš sa rozplakať aj kvôli maličkosti, ktorá sa ťa dotkne. Aj keby šlo o šťastný okamih, vtedy sú to slzy radosti.

3. Si aj veľmi empatický človek. Súcitíš s inými ľuďmi, dokážeš sa vžiť do ich kože a problémov, máš snahu každému vždy pomôcť.

4. Tajne túžiš po tom, aby ti tvoj drahý posielal do práce kvety a doma čakal s uvarenou večerou pri sviečkach.

5. To, ako raz bude vyzerať tvoja svadba, vieš už od puberty. Veľakrát na ňu myslíš v rôznych smeroch.

6. Vysnívané máš aj zásnuby – máš tajné želanie, ako by sa mali uskutočniť a keď na to myslíš, zaplaví ťa pocit šťastia.

7. Chceš dávať ľudí vo svojom okolí dokopy, aby si možno dopomohla nejakej láske a dokonca máš aj svoje obľúbené páry medzi celebritami, ktorým fandíš.

Ak na teba spomenuté body sedia, potom je to jasné. Si čistá duša, ktorá žije pre lásku a tá je pre teba podstatou bytia. Je to krásne a normálne, no musíme ti dať predsa len výstražný palec hore. Mať takúto dušu ti v živote neprinesie iba emočné návaly a nádherné pocity, ale rovnako silné aj opačné emócie.

Keďže všetko prežívaš intenzívnejšie, aj tie ťažké momenty, sklamania, zrady či zlomené srdce, budú v tvojom vnímaní oveľa zložitejšie. Zároveň budú pre teba veľkou skúškou a ponaučením. Pamätaj si však, že tak, ako v tvojich obľúbených filmoch, koniec je až vtedy, ak je šťastný.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating