Photo by Mihai Stefan Photography from Pexels.com

Láska je vraj slepá. Nasadí vám ružové okuliare a vy zrazu veci okolo vás nevidíte jasne. Je podľa vás normálne vzdať sa pre lásku úplne všetkého? Áno, vo filmoch je to krásne a romantické klišé. Lenže život nie je film. Môže niekto v realite žiť len pre lásku?

Myslíte si, že keď sa pre niekoho vzdáte priateľov, rodiny, kariéry, a ten druhý sa nevzdá ničoho, je to naozaj láska? Nie je to posadnutosť? Pobláznenie? Manipulácia? Vy niekoho milujete, on sa z vás verejne vysmieva a vy to prosto nevidíte? Je to hlúposť alebo naivita? Veď to všetko urobila kvôli tebe.

Je to vôbec láska?

Nemala by láska viac dávať ako brať? Nemali by zamilovaní ľudia žiariť šťastím? Prečo ona vyzerá, že z nej láska vysala všetok život? Celá bledá, líca spadnuté, kruhy pod očami a oči červené od plaču. Vraj sa s ňou rozíde, ak neschudne, a potom jej ako ospravedlnenie kúpi večeru. Obviní ju, že za drahé darčeky spáva s inými, no ako ospravedlnenie jej kúpi kabelku. Vraj iba žartoval. Ona preplakala celú noc, a po týchto chabých ospravedlneniach sa tvári, že je všetko v poriadku. Postupne jej zakazuje chodiť s kamarátkami na kávu či na párty. Vraj na ňu majú zlý vplyv. Postupne ju presviedča, aby sa vyhovorila z každej akcie. Kamarátky zas tvrdia, že má na ňu zlý vplyv on, pretože s nimi už nikam nechodí. Dostáva sa pred zložitú voľbu. Kamarátky alebo on. A ona si vyberie.

Stojí jej to za to?

Osobne si myslím, že láska je to najkrajšie a najlepšie, čo môže človeka stretnúť. Lenže toto nie je príbeh o láske. Postupne sa pohádala so všetkými kamarátkami, ktorým na nej záležalo. Keď na neho niekto povedal niečo zlé, v jej očiach klesol. Milovala šport, no podľa neho jej zaberal veľa času, tak športovať prestala. Bavilo ju fotenie na instagram, no podľa neho na to nebola dosť pekná. Tak ho nechala, aby jej fotky upravil. Už na nich nevyzerala ako ona. Bavilo ju chodiť do školy a makať na sebe. On bol chlapec z bohatej rodiny a škola ho nikdy nebavila. Ani do nej nemusel chodiť, veď tatko predsa všetko zariadi. Tak do školy prestala chodiť aj ona, veď aspoň môžu byť viac spolu. Keď jej rodičia povedali, že s tým vzťahom nesúhlasia, že kvôli nemu fláka školu, pohádala sa aj s nimi.

To všetko urobila kvôli tebe

Vzdala sa všetkého, čo ju predtým bavilo. Opustila všetkých, ktorých mala rada. Už má len teba, a ty ju máš iba pre seba. Problémom je, že ty si sa kvôli nej nevzdal ničoho. Vysmievaš sa z nej na verejnosti i na sociálnych sieťach. Nevidí to, pretože ťa ľúbi tak, že ti všetko odpúšťa? Ťažko povedať. Ak má nejaký problém alebo ju niečo trápi a ty tu pre ňu nie si, tak je na všetko úplne sama. Nemá sa komu vyrozprávať ani pochváliť o vašich spoločných zážitkoch. Toto pre ňu naozaj chceš? Necháš ju po nociach šoférovať, pretože tebe sa nechce ísť k nej domov. Na stužkovej si ju nenechal tancovať ani jedno kolečko, pretože ti jej spolužiaci neboli sympatickí.

Niekto by mohol povedať, že je zlatokopka. Niekto by mohol povedať, že on zneužíva jej lásku. Lenže my tu nie sme na to, aby sme súdili. Toto je článok na zamyslenie. Čoho by sme sa mali pre lásku vzdať? Či by nás nemal náš partner skôr podporovať, ako oberať o to, čo máme radi. Áno, láska človeka zmení. Lenže ju nezmenila k lepšiemu. Predtým bola jedným z najveselších, najúprimnejších a najmilších ľudí na svete. Teraz je skôr smutná a arogantná. Viete čo je najväčším paradoxom ich vzťahu? Že ich oboch nájdete na zoznamke, a bežne ich stretnete vonku s inými. Pre každého zrejme láska znamená niečo iné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating