Unsplash/Alex Iby

Nekonečné mesiace si mi nedal spávať, navštevoval si ma v snoch a mňa zaujímala len jedna otázka. Prečo si ma nemohol milovať?

Teraz to už viem. Nemohol si ma milovať preto, pretože si nechcel. Napriek tomu, čo medzi nami bolo a čo sme zažívali, si mal srdce zatvorené. Napriek tomu, aká chémia medzi nami bola, nikdy som pre teba nebola prioritou.

Láska je v podstate jednoduchá. Buď ju pri niekom cítiš, alebo nie. Buď k sebe dvaja ľudia patria, alebo nie. Komplikujú ju potom ostatné veci. Výhovorky, mlčanie, klamstvo a neúprimnosť. To sú veci, ktoré by ani v zdravom vzťahu nemali byť.

Nemohol si ma milovať, pretože si nechcel vyvinúť snahu. Nechcelo sa ti dokazovať, čo cítiš. Nechcelo sa ti ukazovať, čo medzi nami je. Nechcelo sa ti správať tak, ako sa ľudia vo vzťahu správajú.

Nemohol si ma milovať aj preto, pretože si nemiloval sám seba. Bol si znechutený zo života, nemal si priateľov a držal si si od všetkých odstup. Nebolo ľahké preniknúť do tvojej duše a odohnať démonov, ktorí stáli pri tebe. Nebolo ľahké nič, no nikdy by som nepovedala, že to nestálo za to. Každá jedna minúta stála za to – je smutné, že pre teba to tak veľa neznamenalo.

Nemohol si ma milovať aj preto, pretože si miloval inú. Zatvárala som si pred tým oči, no napokon sa mi otvorili. Nemohla som byť pre teba tou jednou a pravou, keď toto miesto dávno zastávala iná žena. Nemohla som byť pre teba prioritou, keď tvoja priorita bola iná.

Odmilovať sa od teba trvalo dlho, no nebolo to ťažké, pretože si pre mňa nebol dobrý. Prešla som dlhú cestu, ktorá ma v mnohých veciach poučila a zmenila. Vďaka nej som si začala vážiš samú seba a zistila som, čo chcem a čo nechcem.

Ak si sa v tomto článku našla, drahá žena, povedz zbohom tomu mužovi, ktorý si ťa neváži a hľadaj lásku v sebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating