Unsplash/Taisiia Stupak

Láska vo vzťahu znamená vzájomné porozumenie. Nemôžeme našu polovičku milovať bez toho, aby sme jej rozumeli.

Nedorozumenia sprevádzajú náš život každý deň, aj v romantických vzťahoch. Koľkokrát sa ti už stalo, že si sa na partnera nahnevala a on nechápal, čo urobil, že ťa rozčúlil. Muži nemyslia viacúrovňovo ako my, ženy. Ich lineárne myslenie nefunguje ako naše, takže často dochádza k nedorozuemniam medzi partnermi. Preto si už toľkokrát počula: Keď niečo od muža chceš, tak mu to proste povedz! Žiadne naznačovanie, žiadna pasívna agresivita tu nebude fungovať. Neubližuješ len vášmu vzťahu, ale najmä sebe.

Ak ti to potom muž vysvetlí zo svojho pohľadu, tak sa môžeš cítiť trápne, že si mu niečo vyčítala. Preto je aj na tebe, aby si sa učila pozerať na situácie z nadhľadu. Komunikuj s ním o tom, čo ti vadí a nechaj si to vysvetliť. Pokiaľ ti ide o dlhodobý vzťah, rozprávať sa je kľúč k spokojnosti. Čím viac a budete rozprávať, tým silnejšia bude vaša vzájomná dôvera. Pochopíš, že nemusíš pred ním mať žiadne tajnosti, pretože sa o všetkom môžete otvorene porozprávať.

Tak isto je nesmierne dôležité, aby partner vedel, že pri tebe môže byť vždy sám sebou a môže ti o všetkom povedať. Pokiaľ cítiš, že partnera niečo trápi netlač naňho, len sa ho spýtaj, či sa o tom nechce porozprávať. Muži nie sú tak emočne založení, ako ženy. Je dôležité, aby si predovšetkým jeho problémy nechala na ňom, nech ich spracuje on sám v sebe. Neľutuj ho, ale povzbuď ho a daj mu najavo, že si tu s ním a pomôžeš mu.

Keď muža začneš skutočne vnímať cez lásku, tak uvidíš to večné dieťa v ňom. Niekedy je skutočne lepšie nekričať, ale v pokoji a po lopate si veci vysvetliť.

Milujme našich mužíčkov takých, akí sú a nesnažme sa ich pretvárať na svoj obraz, aby boli podľa nás jedineční. Už totiž jedineční sú.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating