unsplash.com

Dopadali mi na tvár lúče slnka a pripomínali mi tvoje silné ruky a horúce dlane, hladiace mi líca, jemne sa kĺžuce po krku k prsiam. Zatvorila som oči. Len na krátky okamih, ale pripadalo mi to, ako keby uplynula večnosť. Keď som ich znovu otvorila, nebol si tam. Hľadela som na zapadajúce slnko. Sama. A v odraze mojich horkých sĺz sa ligotala jeho pestrofarebná žiara.

To ty si ma naučil zbožňovať západy slnka. Každé leto si ma vzal pevne za ruku a vybral si sa so mnou na prechádzku po poli, objavovať všetko nepovšimnuté a pritom také krásne. Objavovať lastovičky, zberajúce sa k spánku, vysokú trávu, slnečnice, sedmokrásky, vlčí mak. Objavovať život samotný a lásku plnú vášne. Objavovať seba navzájom. Objavovať vesmír, zrkadliaci sa v nočnej oblohe plnej hviezd.

zdroj: unsplash.com

Každé leto myslím na naše spoločne strávené západy slnka, bez ktorých by moje leto nebolo tým správnym letom. Myslím na to, ako si sa predo mňa postavil uprostred poľa a nežne ma pobozkal. Ako si si ma potom privinul k sebe a ja som sa cítila úplne bezpečne. Prižmúrili sme oči a pozorovali slnko, pomaly sa zberajúce k spánku, akoby to bol najkrajší obraz na svete. Nič viac nám nebolo treba. Iba sledovať krvácajúce slnko a počúvať tlkot našich zaľúbených sŕdc.

zdroj: pexels.com

Ako to už býva, po nesmierne horúcich dňoch prídu silné búrky. A tak som sa odrazu ocitla sama uprostred poľa, sledujúc purpurovú žiaru na nebi a mysliac na tvoje silné ruky. Zdvihol si ma nimi do vzduchu ako pierko a ja som nemohla byť šťastnejšia. Navždy si budem pamätať všetky poľné cestičky, ktoré sme spolu prešli a na ktorých sme sa bozkávali. Všetky tie horúce miesta, na ktorých si mi vyznal lásku. Navždy si budem pamätať tvoje modré oči, keď ti do nich zažiarili slnečné lúče a ako si sa na mňa v tom istom okamihu usmial.

Každé leto mi navždy bude pripomínať teba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife