Dnes som si pre teba pripravila článok o knihách, ktoré sú ideálne na leto. Nájdeš tu dobrodružné tituly, ale aj romantické – tak, aby si každý prišiel na svoje. Pretože cez leto nie je nič lepšie, než sa opaľovať na slnku a čítať popritom knihu.

Kľúčový svedok – Jorn Lier Horst

Ak máš rada detektívky, tento román ti rozhodne učaruje. Kniha vyšla tento rok a radí sa medzi top knihy, ktoré si musíš prečítať. Román sa točí okolo vraždy a mučenia. Dej v knihe je založený na skutočnom kriminálom prípade, no zároveň nemusíš byť smutná, ak ju zhltneš príliš rýchlo. Je to len prvá kniha zo série o inšpektorovi Williamovi Wistingovi.

Návrh – Elle Kennedy

Romantická kniha, ktorá ulahodí najmä ženám. Dej knihy sa odohráva na vysokej škole v Amerike. A priznaj sa, vždy keď si videla nejaký film z tohto prostredia, želala si si, aby si sa tam mohla ocitnúť. Vďaka tejto knihe tak môžeš urobiť aspoň v myšlienkach. Hlavná hrdinka knihy, tichá Hannah, pristúpi na zvláštnu dohodu s egocentrickom, ktorý je idol školy. Aká je to dohoda a čo sa medzi nimi stane, sa dozvieš, keď si knihu prečítaš.

Leto v Taliansku – Sue Moorcroft

Ak túžiš po dovolenke v zahraničí, no kvôli momentálnej situácii to nie je vhodné, siahni po tejto knihe. Vtiahne ťa do letného Talianska a oddýchneš si pri nej. Hlavnej hrdinke zomrie otec, preto sa rozhodne žiť svoj život konečne hodnotne a uzdraviť si rany, ktoré má v sebe ešte z minulosti. Aj keď je to ženský román, keď nahliadneš hlbšie, môžeš si všimnúť, že sa tam riešia rodinné vzťahy a tajomstvá.

View this post on Instagram

Okolo polnoci som dočítala knihu Nikdekoľvek 📚 od @slovart_vyd a potiahla ešte do pol druhej s TOUTO knihou 📚 ale vy to radšej nerobte! Ak sa potrebujete dobre vyspať. Po mojej večernej dávke kofeinu sa inak nedalo, a tak som sa pustila do romantiky s názvom LETO V TALIANSKU ❤️ lebo veď každý z nás už chce to vytúžené LETO, už ani ta jar nemusí byť, len nech už je konečne teplo. A čo hovorím na knihu? Zatiaľ je to celkom fajn, trošku ako z Rosamundy Pilcherovej ale na rozptýlenie úplne ideálne, aj keď mesto vyskytujúce sa v deji knihy absolútne nepoznám (a aj som si ho googlila), asi to bude skôr nejaká dedinka (Monteliberta) ale je to proste Taliansko, občas sa tam vyskytnú nejaké talianske frázy, ktoré žiaľ nie sú preložené v žiadnych poznámkach pod čiarou, čo je naozaj škoda, lebo čitateľ nehovoriaci po taliansky, si ich musí len domýšľať. Ale zatiaľ je to naozaj veľmi fajn kniha, prvá 100-ka za mnou, som zvedavá, čo bude na ďalších stranách. Dnes sa hádam pustím aj do recenzie na Nikdekoľvek. Majte pekný večer! Už len dva dni a bude tu opäť víkend! 🌹 #tipnaknihu #letovtaliansku @fortunalibri_vydavatelstvo #knihozrut #zacitajsa #pantarheisk #dnescitam #viaccasunacitanie #citaniejesexy #knihysulaska . . . . . #bookstagram #goodreads #booklover #ilovebooks #instabook #booknerdigans #bookstagramfeature #booknerd #bookstagrammer #bookish #booksofinstagram #bookaddict #bookstagramfeature #bookaholic #bookblogger #igreads #ig_italy #instaitaly #igersitaly #loves_italia #gf_italy #iphoneography

A post shared by Terka Zoľáková (@terez_cita) on

Štrkáč Callahan – Juraj Červenák

Western s prvkami fantasy ťa určite nadchne, ak si náročná čitateľka. Už od prvej stránky sa nebudeš môcť odtrhnúť. Budeš čakať, ako sa dej vyvinie a autora si obľúbiš. Divoký západ ťa privedie do arizonského pohraničia, kde sa budú odohrávať stretnutia lovcov, nájomných vrahov a banditov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.