Romantické knihy miluje väčšina žien, aj keď si to najprv neprizná. Tieto knihy v sebe neskrývajú žiadne hlboké posolstvo, no sú skvelým nástrojom na vyplnenie voľného času. A keď je kniha dobre napísaná, dokáže nás vtiahnuť do deja natoľko, že o nej premýšľame aj vtedy, keď ju práve nečítame. Na trhu je veľa kníh, ktoré sú určené pre ženy a nie len tak náhodou sa dobre predávajú. A preto som sa rozhodla dať ti zopár tipov na knihy, o ktorých nepochybujem, že sa ti budú páčiť.

Trilógia 50 odtieňov

50 odtieňov sivej, 50 odtieňov temnoty a 50 odtieňov slobody. Autorkou tejto obľúbenej (a sfilmovanej) trilógie je E. L. James, ktorá si získala čitateľov po celom svete. Celý dej sa točí okolo mladej absloventky literárneho odboru Anastasie a tajomného biznismena Christiana Greya. Kým ona ja nevinná, nesmelá a romantická duša, on predstavuje tajomného, sebavedomého, atraktívneho a kontrolou posadnutého muža, ktorý túži po trochu inom vzťahu ako ona. Neskôr však nájdu „spoločnú reč“, no kým sa to stane, bude atmosféra medzi nimi napätá a plná nových, zaujímavých skúseností.

Dostať sa dá už aj kniha napísaná z pohľadu Christiana, ktorej titul je Grey.

After: Bozk

No aj ďalšie pokračovanie svetového bestselleru a to After: Sľub; After: Tajomstvo a After: Puto. Autorkou je Anna Todd a prvá časť tejto série kníh sa práve premieta v kinách. Hlavnou postavou je milá, no trošku naivná Tessa, ktorá práve nastúpila na vysokú školu, kde sa jej usporiadaný a slušný život razom mení. Akonáhle spozná drzého a nemilosrdného Hardina a po prvýkrát ho pobozká, jej život už nikdy nebude ako predtým. Doteraz nepoznala nič silnejšie ako to, čo prežíva, keď je s ním. On sa však správa rozporuplne, raz jej hovorí, aká je nádherná a v zápätí ju od seba odháňa preč. Tessa nevie, čo má robiť, no vie, že v jeho prítomností stráca akékoľvek zábrany.

View this post on Instagram

SO PERFECT 😭😭😭 #AfterMovie

A post shared by After Movie (@aftermovie) on

 

Trilógia Tento muž

A ďalšie časti: Pod týmto mužom a Priznanie tohto mužom. Autorkou tejto romanticko-erotickej úspešnej série je Jodi Ellen Malpas. Ava je mladá bytová architektka, ktorá príjme pracovnú ponuku hotela s názvom Zámok. A presne tu stretne tohto muža, panovačného Jesseho Warda, ktorý je až neznesiteľne príťažlivý a sebavedomý. Preskočí medzi nimi iskra, no ona už tuší, žeby sa od neho mala držať, čo najďalej. V jeho prítomnosti však absolútne stráca kontrolu, a tak sa necháva unášať túžbou. Jesse je rozhodnutý získať si ju, a to za každú cenu.

Crossfire

5 dielna sága, kde patria knihy Obnažená, Spútaná, Neskrotená, Nenásytná a Oslobodená. Autorkou je Sylvia Dayová, ktorej knihy nenechajú chladnú žiadnu ženu a svojim obsahom sa nápadne podobajú na 50 shades, avšak v nich nefigurujú BDSM praktiky. Hlavnou hrdinkou je mladá Eva Tramellová, ktorá po skončení univerzity priletí do New Yorku, kde nastúpi do svojej prvej práce, v luxusnej budove Crossfire na Manhattane. Pri behaní spozná jej osudového muža, ktorým nie je nik iný, ako majiteľ budovy, príťažlivý a inteligentný Gideon Cross. Postupne zisťujú, že obaja ukrývajú temnú minulosť, cez ktorú sa spoločne pokúsia preniesť.

Tieto knihy v sebe ukrývajú poriadnu dávku erotiky, a zároveň opisujú vzťahy, ako by v skutočnosti vyzerať nemali (teda aspoň podľa mňa). Preto ich odporúčam brať s nadhľadom a nesnažiť sa prirovnávať k hlavným postavám. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.