kam vycestovať v zime
Unsplash/Toa Heftiba, Unsplash/Jonathan Borba

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

 Chceš sa zbaviť depresívneho zamračeného počasia a užívať si leto a vitamín D? Prípadne sa s frajerom chcete zabaviť v snehu a na Slovensku? Poradíme ti, kam vycestovať v chladnom období. Na týchto miestach si s partnerom dokážete ešte viac utužiť váš vzťah.

Chladnejšie obdobie je nenávratne späť a my sme sa museli začať obliekať o čosi viac. Prišlo k nám aj depresívne počasie plné zachmúrených jesenných dní, hoci vonku vynikajú pestrofarebne zafarbené stromy.

Kam vycestovať v zime s frajerom? Či už na teplých alebo na chladných romantických miestach si viete perfektne utužiť vzťah. 

pár sa bozkáva v horách
zdroj: Unsplash/ethanrobertson

Dovolenka v teplých krajinách

O tom, kam vycestovať v zime tak, aby ti bolo teplo, si môžeš prečítať aj v našom nedávnom článku TU.

Ak chcete zažiť pravú karibskú atmosféru s kokteilom v ruke, určite navštívte Zanzibar. Ponúknuť toho dokáže veľmi veľa. Dno tyrkysového mora je tvorené z farebných korálov. Určite teda skúste potápanie. Čarovné sú aj biele pláže a nádherné hlavné mesto plné kultúrnych pamiatok.

Nie až tak drahý Dubaj je v zime dokonalá voľba. V lete tam totiž teploty dosahujú neuveriteľných 48 stupňov. Tešiť sa môžete na krásne modré moria a bohatú kultúru. Obyvatelia sú tam k turistom veľmi zhovievaví a neexistuje tam takmer žiadna kriminalita. Za frajerom tam rada chodí aj Jana Hrmová, ktorá sa rovnako zamilovala aj do Dubaja.

Jana Hrmová
zdroj: Instagram/janahrmi

Pokiaľ si chcete v zime oddýchnuť v teple, najviac odporúčame Maldivy. Malé ostrovčeky v obklopení priezračného mora vám zaručia nádhernú romantickú dovolenku.

Slnečné Mexiko rady navštevujú aj naše celebrity. Ak ste sa tam rozhodli ísť, pred odchodom si treba trošku viac našetriť. Tá dovolenka ale určite stojí za to. Okrem ležania na pláži sa oplatí vidieť aj na rôzne pamiatky či romantické výhľady. V blízkosti Cancúnu sa nachádza aj jeden z nových siedmych divov sveta.

celebrity
zdroj: Instagram/cynthia_tothova, Instagram/simahegerova

Druhýkrát sa zamilujete

Tieto krajiny sú pre vás ako stvorené v prípade, keď neznášate zimu a radi sa vyvaľujete na piesočnatej pláži so skvelým drinkom v ruke. Samozrejme však, že tam budete mať aj čo pozerať. Nachádza sa tam kopec kultúrnych pamiatok.

Fantasticky si oddýchnete od práce, odreagujete sa a vďaka neodolateľnej prírode sa budete cítiť ako v romantickom sne. Získate dokonalé spomienky a vitamín D, ktorý na Slovensku v posledných dňoch tak chýba.

dovolenka pri mori
zdroj: Pexels/Quang Nguyen Vinh

Takéto dovolenky ťa však budú aj stáť dosť peňazí. Práve preto by ste si letenky do svojej vysnívanej destinácie mali kúpiť už teraz. Ešte zvládnete vychytať super ceny na január. Ani letenky na poslednú chvíľu nie sú také zlé. A spontánne nápady sú predsa tie najlepšie. Začiatok decembra či termín už o dva týždne vás určite poteší.

Takúto možnosť však zvoľte iba v prípade, že ste spolu dlhšie. Keď ste spolu začali randiť iba nedávno, nebude to tak celkom dobrý nápad. Radšej zvoľte pobyt niekde na Slovensku alebo v okolí našej krajiny. A ak spolu zostanete aj o rok, môžete to vyskúšať v teplých krajinách.

kam vycestovať
zdroj: Instagram/travelswjohnny

Kam vycestovať na Slovensku?

Keď je vonku zima a sychravé počasie a vy ste sa s partnerom rozhodli na poslednú chvíľu, skúste zvoliť niekoľko miest, ktoré sme ti poradili práve prednedávnom. Perfektne sa viete zabaviť a zblížiť vo Vysokých Tatrách, v múzeách či na hradoch a zámkoch.

Ak chcete ísť na krátkodobý výlet, skúste túru v Slovenskom raji. Farebné listy popadali do dolín a vytvorili nádherné romantické scenérie. Aj v zimných mesiacoch sa tam s partnerom fantasticky zabavíte a vytvoríte si krásne fotky.

Tomašovský výhľad
zdroj: Instagram/npslovenskyraj

Na dlhší pobyt a do plnohodnotnej zimy sa môžete vybrať do Tatier či na Oravu. Tam je snehu a mrazu vždy viac než dosť. Užiť si tam tiež môžete romantické guľovačky, túry či lyžovačky cez deň alebo v noci. Za každého času to má svoje čaro. A učarujú vám aj krásne domčeky pokryté snehom.

A ak ešte nemáte program na Vianoce či na Silvestra, práve tieto miesta ti mohli vnuknúť nápad na dokonalý program. Dávaj však pozor, pretože v tomto čase už môžu byť všetky miesta rezervované. Čím skôr si teda zarezervujte tú najkrajšiu dovolenku na Slovensku alebo mimo neho. V opačnom prípade, ak ostanete doma, zabaviť vás môže aj TÝCHTO 5 aktivít. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie