Aktivity na škaredé počasie
Instagram/frantisekpetko, Instagram/oravakafe

Počasie je nevyspytateľné, no to, že vonku nesvieti slnko, ešte neznamená, že musíš sedieť doma. Na Slovensku máme množstvo galérií, múzeí či iných zaujímavých atrakcií, ktoré sa nachádzajú skryté pod strechou a dokážu ťa zabaviť práve vtedy, keď je škaredé počasie. 

Toto je výber tých, ktoré by si na svojich výletoch nemala vynechať. Samozrejme, že vždy sa radšej uisti, či sú tieto atrakcie otvorené, aby si náhodou nemerala cestu zbytočne.

Múzeum TANAP

Ak ti nevyjde počasie na turistiku a spoznávanie prírody v Tatrách, potom zamier do múzea TANAPu, ktoré funguje už vyše 50 rokov v Tatranskej Lomnici. Dozvieš sa v ňom zaujímavé informácie o tatranskej prírode, histórii celého okolia a pozrieš si aj unikátne zbierky rôznych predmetov.

múzeum tanapu
zdroj: Instagram/frantisekpetko

Tricklandia

Pri nepodarenom počasí v Tatrách ešte ostaneme. V Starom Smokovci sa nachádza Tricklandia – galéria optických ilúzií a trick-artu. Čakajú ťa tu nie len trick-artové obrazy, ale aj rozšírená realita, antigravitačné miestnosti či najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe.

Okrem toho v jej priestoroch nájdeš aj námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Návšteva ti zaberie zhruba 2 hodinky a ver, že to nie je niečo iba pre deti.

tricklandia
zdroj: Instagram/tricklandia_tatry

Danubiana

Danubiana Meulensteen Art Museum je múzeum moderného umenia, ktoré sa nachádza v blízkosti nášho hlavného mesta, v Hamuliakove. Od svojho otvorenia sa tu uskutočnili desiatky výstav najprestížnejších osobností slovenskej, európskej a svetovej výtvarnej scény.

Prepojenie architektúry s okolitou prírodou ti poskytnú neopakovateľné pohľady nielen na vystavované výtvarné diela, ale aj na okolie múzea. Tu sa budeš cítiť ako v úplne inom, veľmi pokojnom svete.

danubiana
zdroj: Instagram/danubianamuseum

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie