Je dobre známe, že fast fashion nie je udržateľná a výrazným spôsobom ovplyvňuje naše životné prostredie. Z toho dôvodu sa kladie dôraz na to, aby sme nakupovali menej a radšej kvalitnejšie kúsky, ktoré sa nevyrábajú na obrovské množstvá. Ako to máš ty? Patríš k nákupným maniačkam alebo si každú kúpu dobre premyslíš?

Ivana Gáborík na svojom Instagrame doplatila na to, že chcela podporiť slovenskú slow fashion značku. Vo svojom príspevku mala na sebe oblečenú kašmírovú súpravu rovnakej farby ako jej dcérka Bella. V rovnakom outfite im to veľmi pristalo, no ľudia v komentároch začali hneď trendy mamičku kritizovať.

Dôvodom nebolo to, že chcela podporiť slovenských výrobcov, ktorí šiju svoje oblečenie na Slovensku. Prekážala im cena, za akú by si takéto oblečenie mali lúpiť. Kašmírový set pre ženu totiž vychádza približne 500 eur a detská verzia okolo 220 eur. Je pritom známe, že kašmír nie je vôbec lacným materiálom.

Negatívne reakcie sa začali len tak kopiť. „Pekné, ale my bežní smrteľníci si to dovoliť nemôžeme,“ znel jeden z prvých komentárov. Na to sa Ivana ohradila, že ľudia na jej profile môžu nájsť inšpiráciu aj na lacnejšie outfity.

Pridala sa aj ďalšia komentujúca, ktorej sa cena setu veľmi nepozdávala. „Pozerám ich stránku a čože? Ako ja chápem, že kvalitný materiál čosi stojí, ale toto si ozaj bežný pracujúci človek dovoliť nemôže. Veľmi rady by sme aj ostatné podporili slovenskú, kvalitnú a udržateľnú módu a dopriali si takéto veci, ale pol platu dať na jednu teplákovú súpravu ozaj nemôžeme,“ napísala. Inšpiratívna mamička jej na to odpovedala, že za kvalitu sa aj platí a uvedomuje si, že to nie je pre všetkých.

Negatívnych a kritických komentárov sa pod príspevkom objavilo oveľa viac. Viac-menej všetci narážali na vysokú cenu kašmírového setu a toho, že sú to vraj vyhodené peniaze, najmä pokiaľ ide o detské oblečenie.

Aj keď sa manželka hokejistu nemusela nijak brániť, keďže neurobila nič zlé, komentujúcim ľuďom odpovedala. „Nech sa páči, názor si môžete napísať, ja len tvrdím, že to bol zbytočný koment. Sledujú ma aj ľudia, čo si môžu dovoliť kvalitné, drahšie kúsky, pre ktorých sú to neni vyhodené peniaze.“

zdroj: Instagram/iversanns

Jedna zo sledovateľov označila takéto nákupné správanie za márnotratnosť a pohoršovala sa nad tým, že sa tým Ivana podľa nej takto prezentuje.

„Myslím, že ja sa neprezentujem vôbec luxusom, práve naopak. A raz za čas, ak ma niečo naozaj nadchne, čo je drahšie, tak už sa hneď ukazujem, vystatujem. Ale to je choré ma hneď obviňovať a chcieť odo mňa, aby som sa ukazovala len v tom, v čom ma vy chcete vidieť a môžete si to dovoliť,“ uzavrela manželka Mariána Gáboríka svoje odpovedanie na komentáre.

zdroj: Instagram/iversanns

Nedá sa vyhovieť všetkým a kto chce, si vždy nájde niečo, čo by sa dalo skritizovať. Mnohé známe osobnosti sa s tým stretávajú na dennom poriadku. My však musíme uznať, že Ivana Gáborík má vycibrený vkus a v každom outfite jej to nesmierne pristane. Čo si o tom myslíš ty? 

Ivana Gáborík ako fashion inšpirácia

Zdroj: Instagram/iversanns

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.