Instagram/jlo, Instagram/jimcarreyhere

Veľa ľudí si o známych ľuďoch myslí, že majú šťastie už odmalička a sú jednoducho tými „vyvolenými“. Pravda však býva často úplne iná. To, že sú populárnymi a úspešnými teraz, neznamená, že to tak bolo vždy.

Portály Style a The Things zverejnili zoznam celebrít, ktoré žili určitý čas bez domova ešte predtým, ako ich ľudia začali takto verejne poznať. Verila by si tomu? Ide o krásny príklad toho, že aj keď si niekedy „na dne“, nemusíš tam skončiť navždy a môžeš dosiahnuť v živote ešte veľké veci.

Jim Carrey

Herec Jim Carrey sa narodil do rodiny, ktorá nemala peniaze nazvyš. Jeho otec mal dve roboty, aby rodinu uživil, no keď ho prepustili, museli sa nasťahovať do svojej dodávky, aby ušetrili na podnájme. Keď mal Jim 15 rokov odišiel zo školy a zamestnal sa, aby svojej rodine pomohol.

Jennifer Lopez

JLo už od mladosti túžila byť tanečnicou. Táto túžba sa ale rozchádzala s predstavami jej matky o tom, že pôjde na vysokú školu. Speváčka odišla z domu a istý čas radšej prespávala na pohovke v tanečnom štúdiu. Mame povedala, že to musí urobiť a jej kariéra sa neskôr naozaj rozbehla.

Daniel Craig

Herecký James Bond si svoj úspech poriadne vydrel. Tvrdo pracoval, navštevoval divadlo mládeže aj hudobnú a dramatickú školu. Aby dostal nejaké úlohy, a aby sa mu začalo dariť, neraz musel prespávať v parku na lavičkách. Stálo to však za to.

Halle Berry

Herečka sa ako 21-ročná odsťahovala od rodičov a odišla do New Yorku, kde chcela rozbehnúť svoju kariéru. Po pár mesiacoch sa jej úspory minuli, tak bola nútená prespávať v útulku pre bezdomovcov. Podľa jej slov ju táto skúsenosť veľmi posilnila a bez nej by dnes možno nebola tam, kde je.

Steve Harvey

Moderátor, herec a spisovateľ Steve Harvey mal po ukončení štúdia niekoľko zamestnaní, aby sa uživil. Mal však problémy s ich udržaním, kvôli čomu skončil bez domova. Žil vo svojom aute a hygienu vykonával na benzínkach alebo hotelových toaletách. Takýto život dokázal viesť tri roky.

Tiffany Haddish

Herečku Tiffany Haddish vyhodila jej babička z domu, keď mala 18 rokov. Prespávala u viacerých kamarátov na gauči, no stále sa pokúšala nájsť si bývanie. Svojich snov sa našťastie nevzdala a dnes je úspešnou.

Sylvester Stallone

V 70. rokoch bol herec Sylvester Stallone vyhodený zo svojho bytu v New Yorku a tri týždne prespával na autobusovej stanici. Musel dokonca predať aj svojho psa za 50 dolárov. V tom čase sa ale nevzdal a napísal scenár k filmu Rocky. Svojho štvornohého priateľa neskôr odkúpil naspäť za 3 000 dolárov.

Zdroj: Style & The Things

Viac z kategórieLife