Ženské kolektívne športy, a prevažne tie letné, patria k obľúbeným aj preto, že chlapi si radi zgustnú pri pohľade na sporo odeté športovkyne. Tento problém nenechal chladným tím nórskych hádzanárok, ktoré sa rozhodli protestovať proti tomu, aby boli oblečené v bikinách.

Bývalá americká tenistka Billie Jean King na svojom Twitteri zdieľala, že bikiny športovkýň nesmú zakrývať viac ako 10 cm zadku po oboch stranách. Na to sa ohradili športovkyne, ktoré chceli odohrať zápas v šortkách, v ktorých by sa cítili oveľa pohodlnejšie a príjemnejšie.

Za tento protest hrozila tímu pokuta vo výške 1 500 eur, na čo pohotovo zareagovala speváčka Pink. na svojom Twitteri vyjadrila športovkyniam podporu a bola hrdá na to, že sa rozhodli protestovať za svoje práva. Podľa nich by si pokutu zaslúžilo skôr vedenie za svoje se*istické správanie. Dokonca sa ponúkla, že pokutu za ne rada zaplatí.

Aj keď nórske hádzanárky zápas nevyhrali, na Instagrame sa poďakovali za obrovskú podporu, ktorú im vyjadrili viacerí ľudia. Boli vďačné aj za to, že sa ich prípadu chytili známe osobnosti, ktoré to šíria ďalej.

Je teda len otázkou času, či sa s tým bude niečo robiť a či ženy budú mať rovnakú možnosť hrať v šortkách, ako majú muži.

Zdroj: Instagram/norwaybeachhandballwomen & Twitter/P!nk & Twitter/Billie Jean King

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.