Pár sa háda

Hoci sú hádky vo vzťahu nepríjemné, sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Prinášame ti však 4 tipy, vďaka ktorým ich spolu zvládnete ustáť.

Určite si to už vo vzťahu zažila aj ty. Tie chvíle beznádeje, strachu, sĺz a nervozity, ktoré ťa ovládajú po hádke. Vieš, že sa proste stalo niečo, čo nie je správne a niektoré páry to dokáže aj rozdeliť. Pretože ak sa hádajú príliš často, nemá význam, aby dvojica zostávala spolu. Pre vzťah to nie je zdravé.

Takto zvládnete hádky vo vzťahu

Pokojná diskusia

Každý konflikt vyrieši pokojná konverzácia. Možno by ste sa prchkej hádke vyhli, keby ste vašu tému poňali ako bežný rozhovor. Hneď, ako sa teda vrhnete do nejakej háklivej témy, vymedzte si hranice, ktorých sa budete držať. Prípadne, ak sa už pohádate, je dôležité, aby ste si to neskôr vedeli vydiskutovať. Hádky totiž neraz spôsobili rozchod, ktorý pár oľutoval.

Hádky vo vzťahu
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Účinným spôsobom je, ak si na chvíľku od seba oddýchnete. Choď sa poprechádzať, aby si nebola v blízkosti partnera a na čerstvom vzduchu popremýšľaj. Ver tomu, že ti to pomôže. Alebo sa zatvorte každý do inej izby a popremýšľajte o tom, čo sa stalo. Po chvíľke mlčanie prerušte a skúste si všetko vyrozprávať. Ak to váš vzťah zvládne, budete ešte silnejší.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating