Prvé stretnutia s niekým, kto sa ti páči môžu byť romantické, trápne ale i desivé. Obaja môžete byť trocha nervózni a tým sa môže na prvý pohľad zdať, že vám to klapať nebude. Aj keď sa mu tiež páčiš, môžeš mať pocit, že to tak nie je. Ako máš teda vedieť, že si zaslúži aj ďalšie rande? 

Rešpektuje ťa

Aj keď môže všetko naznačovať tomu, že je super človek, popremýšľaj aj o tom, či ti počas večera prejavil trocha úcty. Napríklad mohol meškať, no vlastne sa ani neospravedlnil. Ak rešpektuje tvoj čas, potom bude aj teba. Ak nie, je môže to byť pre teba červená stopka.

Je iný ako tvoji ex

Vzťahy občas zlyhajú preto, že sa snažíme, aby boli také, ako tie predošlé. Dobrým znakom je, ak je iný ako bol tvoj ex. Veď ak by si mali byť podobní, zrejme vás čaká rovnaký osud nie? Možno je práve on presne to, čo sa k tebe naozaj hodí.

Konverzácia nestála

Ak sa máte znova vidieť, dôležitá je komunikácia. Keď tá vaša stagnovala, o čom by ste sa bavili nabudúce? Ale ak sa vám rozprávalo dobre, a aj napriek nervozite ste našli spoločné témy, ešte sa budete mať o čom rozprávať aj pri ďalšej príležitosti, kedy už budete viac sami sebou!

Pozitívna neverbálna komunikácia

Okrem tej verbálnej záleží aj na neverbálnej komunikácii. Je dôležité, ako sa pri ňom cítiš a ako medzi vami fungujú aj iné telesné signály. Naklonenie sa k sebe, pozeranie sa do očí, či spokojné úsmevy.

Bol nervózny

Ak je človek nervózny, je to pre to, že mu na niečom veľmi záleží. Ale ak pôsobí nafúkane či príliš sebavedomo, potom mu asi veľmi nezáleží na tom, ako sa ti bude páčiť.

Máte rovnaké hodnoty

O čosi viac ako záujmy sú spoločné hodnoty. Ak tie vaše morálne sa od seba odlišujú, bude to v budúcnosti problém. Na druhej strane, ak ste rovnako nastavení, aj na druhom rande vám to pôjde skvele!

 

Zdroj: powerofpositivity.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.