unsplash.com

Láska nás núti robiť šialené veci. Zamilovať sa. Vydať sa. Rozviesť sa. Podviesť. Odpustiť. Vrátiť sa. Kde je hranica ktorú sme ochotné prekročiť? Kde je cesta, po ktorej už nie sme ochotné kráčať? Kde sú slová, ktoré nás zlomia? Pre lásku vydržíme všetko. Zabudneme na slová, pri ktorých nám tuhla krv v žilách, zabudneme na bolesť, ktorá sa nám ako dýka vrývala do srdca. Sme ochotné urobiť všetko na svete. Schudnúť 10 kíl, prefarbiť si vlasy, prestať sa kamarátiť s najlepšou kamarátkou.

V skutočnosti je to pre lásku alebo pre chlapa, s ktorým chceme byť?

Potrebujeme v živote niekoho, o koho sa budeme môcť oprieť, niekoho, kto nám bude držať vlasy pri vracaní, niekoho, o koho musíme neustále bojovať? Nemala by to byť naopak? Nemali by chlapi bojovať o nás? Nosiť nám každý deň kvety, otvárať dvere a smiať sa našim trápnym vtipom? Robia to preto, lebo nás chcú dostať do postele alebo preto, že nás milujú? Nikdy to nebudeme skutočne vedieť. Nájdu sa takí, ktorí by vám zniesli modré z neba, ale i takí, pre ktorých nikdy nebudete dosť dobrá.

zdroj: unsplash.com

Nezmeňte sa pre chlapa, ak sa chcete zmeniť, urobte to preto, že to chcete vy a nie preto, že to chce on.

Ak chcete byť skutočne šťastná, musíme byť vyrovnaná a spokojná sama so sebou. Vzťah nie je len o krásnych okamihoch, ale i o hádkach, kompromisoch, už nie ste len vy. Ste dve plnohodnotné osobnosti, ktoré si zaslúžia lásku, pozornosť, nehu. Nechcete spadnúť do stereotypu, ktorým vás unudí k smrti. Predtým ako vstúpite do vzťahu, položte si otázku: Aké mám očakávania od tohto vzťahu? Očakávania, ktoré vyslovíte, konfrontujte s realitou.

zdroj: unsplash.com

Dajte si dole ružové okuliare. A nezabúdajte na to, že v noci chrápe, ohrýza si nechty, v kúpeľni necháva vždy dosku hore. Vo fáze zamilovania vás to nebudeme iritovať a s úsmevom to prehliadnete, no po pár mesiacoch vytriezvenia z lásky príde realita. A tá vás skôr či neskôr dobehne. Všetko vyjde na povrch. Preto si dvakrát rozmyslite, s kým chcete tráviť svoj čas a komu chcete opätovať svoju lásku.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating