Unsplash/Helena Lopes, Pexels/Kampus Production

Letné prázdniny sa oficiálne začali a ide o dva mesiace, kedy rodičia musia premýšľať, ako svoje ratolesti zabaviť. Možno svoje vlastné ešte nemáš, no máš mladších súrodencov alebo ochotne postrážiš dieťa súrodencom alebo kamoškám. Čo sa s nimi dá robiť, aby si ich zamestnala, no zároveň, aby to urobilo radosť aj tebe?

Pripravili sme si pre teba inšpiráciu v podobe 8 činností, ktoré pre teba určite nebudú žiadnym utrpením a užiješ si ich rovnako ako tí najmenší. Veď v každom z nás sa kúsok dieťaťa stále ukrýva, no nie?

Venčenie psov z útulku

Len nedávno sme písali článok o tom, ako môžeš pomôcť nechceným psíkom a mačkám v útulkoch. Jedným zo spôsobov je aj venčenie psíkov. Väčšina útulkov túto možnosť ponúka a tešia sa, ak niekto prejaví záujem. Predsa len, pracovníci sa nedokážu venovať všetkým zvieratkám naraz a psíkov poteší, ak nachvíľu vypadnú z voliér.

Pribaľ si napríklad piškóty pre psov, na ktorých si pochutia a nezabudni ani na vodu, ktorá je v týchto teplách základom.

Návšteva ZOO alebo farmy

Pri zvieratách ešte trochu ostaneme. Určite aj ty navštevuješ rada zoologické záhrady. Deti ich majú ešte radšej a takéto výlety si užívajú. Obľúbené sú aj rôzne minifarmy, kde môžu nakŕmiť ovce alebo kozy, prípadne kontaktné zoo, kde si zvieratká môžeš aj pohladkať.

Kúpanie

S deťmi si to môžeš zamieriť aj na kúpalisko alebo k jazeru. Väčšina z nich kúpanie miluje a rady sa vyšantia aj na toboganoch či iných atrakciách. A také čľapkanie v bazéne určite dobre padne aj tebe.

Výlet spojený s opekačkou

Deti majú rady aj chodenie na výlety. Ideálne je spoznávanie hradov, zámkov či jaskýň. K tomu môžeš pridať aj opekačku v prírode, ktorá naplní vaše hladné brušká. Oheň zakladajte len v ohniskách, kde to je dovolené a pred odchodom sa uistite, že ste ho dobre zahasili.

Zbieranie ovocia a byliniek

Deti obľubujú aj praktické činnosti, pri ktorých môžu pomôcť. Môžete spoločne obrať úrodu zo záhradky a zavariť ju. Taktiež môžete nazbierať bylinky, ktoré usušíte a neskôr si z nich pripravíte chutný čaj. Takto ich môžeš naučiť aj množstvo zaujímavých vecí o daných rastlinách a plodinách.

Zábavný park

Asi žiadne dieťa nedokáže odolať zábavnému parku plnému kolotočov. Takýto deň plný zábavy padne dobre každému a môžeš si byť istá, že večer zaspia bez akýchkoľvek problémov. A možno aj ty. 🙂

Piknik na lúke

Pripravte si spoločne nejaké chutné občerstvenie, vezmi deku a šup na lúku. Počas pikniku si môžete zároveň nazbierať aj kvety do vázy. My sme ako deti zbierali lúčne koníky a táto aktivita určite zabaví aj dnešnú generáciu.

Deň plný spoločenských hier

V prípade nepriaznivého počasia (alebo aj keď bude veľmi horúco) je lepšie zdržiavať sa vo vnútri. Urobte si deň spoločenských hier, ktoré si spolu zahráte. Pozvite k sebe aj ďalších ľudí, aby bola väčšia zábava. Nezabudni nachystať pochutiny.

Ktorá z týchto činností sa ti pozdáva najviac? Prípadne máš nejaké tipy, ako zabaviť deti cez leto?

Viac z kategórieLife