Občas príde na každého chvíľka, kedy chce byť sám a netúži po pozornosti ostatných. Najmä ak je niekto v dlhodobom vzťahu, že svojho partnera vidí každý deň. Vídať sa s niekým každý deň nie je zlé, no sú ľudia, ktorí na to nie sú zvyknutí a druhých nevedia naučiť, že je fajn, ak spolu netrávia všetok čas. Že si potom prídu vzácnejší a budú sa viac na seba tešiť. Toto je ten lepší prípad. No čo v prípade, ak vieš, že sa s tvojim partnerom naozaj deje niečo vážnejšie a nič ti nehovorí? Pomôžu ti tieto tipy:

Skús sa s ním začať rozprávať, no nepripomínaj mu chyby

Každý z nás urobí chyby, ktoré neskôr ľutuje. Niektorí väčšie, niektorí menšie. Možno tvoj priateľ urobil niečo, čo ho nahnevalo alebo sklamalo, už viackrát. Možno si aj ty na neho bola nahnevaná a tak sa bojí, aby si ho neopustila. Ak chceš, aby bol k tebe úprimný, podpor ho v tom trošku, no chyby, ktoré urobil minulý týždeň alebo mesiac dozadu, nepripomínaj.

zdroj: Photo by Asdrubal luna on Unsplash.com

Ste jeden tím a nauč ho, že jeho problémy sú aj tvoje problémy

Samozrejme, nemôžeš vyriešiť jeho problémy za neho a nemôžeš zobrať na seba všetku vinu, no musíte bojovať spolu ako tím. Postaviť sa problémom spoločne, či už sú to jeho alebo tvoje. Nech ste obidvaja šťastní, aj keď je riešenie akokoľvek ťažké.

V žiadnom prípade ho nasilu nenúť k tomu, aby ti to povedal, len vytvor príjemné prostredie

Keď si aj ty k niečomu prinútená, ide ti to omnoho ťažšie, než by iniciatíva mala byť len tvoja. A keď vieš, že v poslednom čase sa tvoj partner nejako ťažšie otvára pocitom, nevyvíjaj na neho tlak. Skús byť stále milá, skús mu uvariť jeho obľúbené jedlo a vytvoriť atmosféru, v ktorej sa bude cítiť dobre. Príde to samo, len tomu musíš nechať čas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.