Tehotná žena
Unsplash/John Looy

Výrok, že protiklady sa priťahujú, už neplatí dlhé roky. Oveľa väčšiu šancu majú ľudia, ktorých myšlienky a názory sa zhodujú. Myslíš si to aj ty? Asi ťažko by si vydržala s niekým, kto by ti vo všetkom odporoval a nevedeli by ste sa porozprávať bez hádky.

Pravda o tom, keď chceš dieťa, ale tvoj partner nie, je smutná. Vtedy sa cítiš, akoby si nebola dosť dobrá. Akoby si mu nestála za to, aby mal s tebou dieťa. Rastú v tebe pochybnosti, či nečaká na nejakú inú – na lepší genetický „materiál“.

Pravdou však aj je, že odlišné názory v tejto téme môžu vyvolať rozchod. Keď sa neviete zosúladiť v tejto veci, bude pre vás veľmi náročné udržiavať vzťah. Materinské city jednoducho nepotlačíš, ak sú už raz v tebe. Stále budeš čakať, že sa tvoj partner zmení, no zmena nepríde.

Pravda o tom, keď chceš dieťa, ale tvoj partner nie, je citlivá. Každý deň sa môžete hádať, lebo o ničom inom sa nebudeš chcieť rozprávať a tvojmu partnerovi to bude liezť na nervy. Nebude ťa môcť vystáť, preto vybuchne.

On alebo deti?

Do vážneho vzťahu by si mala ísť iba s tým, že túto tému budete mať dopredu vyriešenú. Buď sa pre deti rozhodnete alebo nie. Keby si zostávala s mužom, o ktorom vieš, že pri ňom bábätko neprichádza do úvahy, utrápila by si sa. Je to pravda, lebo by ti v živote niečo chýbalo, zatiaľ čo on by bol úplne spokojný. Nenávidela by si to a postupne by ťa tieto pocity zvnútra zožierali.

Pravda o tom, keď chceš dieťa, ale tvoj partner nie, je toxická. Takáto láska je odsúdená do záhuby, lebo sa nebude môcť vyvíjať. Dobre si premysli, čo v takejto situácii urobíš.

Obetuješ svoje šťastie a budúcnosť len preto, aby si bola s ním alebo sa rozhodneš pre rozchod, no za to budúcnosť s deťmi?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife