instagram.com/whatthechic

Ak chceš, aby ľudia s tebou trávili radi čias a aby sa s tebou bez problémov rozprávali, mala by si sa pozrieť na svoju komunikáciu. Niekedy možno sama robíš chyby, o ktorých ani nevieš, a preto nie si vhodnou osobou na rozhovor. Zameraj na sa týchto 5 tipov a uvidíš, že ľudia s tebou budú zrazu radi komunikovať a budú vyhľadávať tvoju spoločnosť.

1. Nerozprávaj len o sebe, ale aj počúvaj

Najhoršou chybou je, keď rozprávaš neustále len o sebe. Nielen že je to trochu sebecké, ale aj neúctivé voči tomu druhému. Radšej sa opýtaj, ako sa majú, či ich niečo netrápi a počúvaj. Buď doslova bútľavou vŕbou, ktorá pomôže a poradí v rôznych problémoch.

Alebo minimálne by si mala docieliť to, aby vaša komunikácia bola vyrovnaná. Ak už aj rozprávaš o sebe, opýtaj sa aj na názor toho druhého.

2. Bez zložitých výrazov

Ak budeš používať príliš zložité výrazy alebo cudzie slová, ľudia nebudú chápať tomu, čo hovoríš (samozrejme, ak nepôjde o ľudí z tvojho odvetvia a podobne). Skús používaš jednoduchšie výrazy a ak niekto niečomu nerozumie, pokús sa to vysvetliť.

3. Neskáč do reči

Nikdy, ale naozaj nikdy neskáč do reči, je to veľmi neslušné a osobu, s ktorou komunikuješ, akurát tak nahneváš. Ako by sa páčilo tebe, keby si o niečom rozprávala a ten druhý by ťa zrazu prerušil a začal by rozprávať o niečom inom?

Veľa ľudí má s týmto problém, pretože chcú povedať príliš veľa vecí a nehľadia na to, že ten druhý ešte nedokončil svoju myšlienku. Ak ale chceš, aby sa ľudia s tebou radi rozprávali, tomuto sa pokús vyhnúť.

4. Buď pozitívna a dobre naladená

S kým by si sa radšej rozprávala ty? S niekým, kto sa usmieva a šíri okolo seba dobrú náladu alebo s niekým, kto je smutný a na všetko sa neustále sťažuje? Ľudia niekedy aj podvedome vyhľadávajú ľudí, s ktorými aspoň na chvíľu môžu zabudnúť na svoje problémy a môžu sa zasmiať. Ak sa budeš stále usmievať a budeš pozitívne naladená, ľudia budú automaticky radi vyhľadávať tvoju spoločnosť.

5. Žiadne ohováranie

Ak sa s niekým rozprávaš, zabudni na ohováranie. Ako by sa páčilo tebe, keby niekto ohováral teba? Ľudia síce radi počúvajú klebety, ale nechcú, aby to o nich niekto vedel. A ak budeš ohovárať, málokto sa ti s niečím naozaj zverí, pretože budú mať obavy, že to vyzradíš aj niekomu ďalšiemu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife