Nie si so sebou príliš spokojná, máš nedostatok sebavedomia alebo by si chcela zlepšiť nejakú oblasť svojho života, akou sú vzťahy, práca či zdravie? Zmena nikdy nepríde zo dňa na deň, no dôležité je, aby si sa ty sama chcela skutočne zmeniť, a potom to pôjde. 

Ak máš problém rozprávať sa o svojich pocitoch, myšlienkach či trápeniach s niekým iným, možno ti pomôže, ak siahneš po knihách, ktoré sú určené na to, aby ľuďom pomáhali v ich osobnostnom rozvoji. Vedela si o tom, že na Slovensku máme hneď niekoľko talentovaných a úspešných spisovateľov, ktorých knihy ti môžu na tvojej ceste k šťastiu pomôcť?

Ak sa rozhodneš prečítať si jednu z nasledovných kníh, musíš sa počas čítania naozaj sústrediť, vypni si zvonenie na mobile, aby ťa nič nerušilo a kľudne si zober do ruky ceruzku alebo zvýrazňovačku a zaujímavé pasáže knihy si zvýrazni. Neskôr sa k nim môžeš vrátiť, aspoň ich ľahšie nájdeš. Je dôležité, aby si tieto knihy čítala s porozumením a aby si bola k sebe naozaj úprimná, inak sa môže stať, že to nebude mať žiadny zmysel.

Ivet Tomášková – Nový začiatok

Autorkou knihy je Ivet Tomášková, ktorú môžeš poznať predovšetkým ako zakladateľku obľúbenej stránky Som Idealista. V živote to však tiež nemala vždy jednoduché. Mala prácu, ktorá ju vyčerpávala, nebola spokojná so svojou postavou a k tomu sa pridali aj zdravotné problémy. Jedného dňa si ale povedala dosť a rozhodla sa začať od začiatku. Ak to myslíš vážne a chceš začať odznova, toto je tá správna cesta.

Michal Kopecký – Žena snov

Michal Kopecký je známy vzťahový mentor (s ktorým sme ti nedávno priniesli inšpiratívny rozhovor) a má na konte niekoľko kníh pre mužov a ženy, v ktorých radí, ako na vzťahy. Kniha Žena snov je pre všetky tie, ktoré už nechcú do života priťahovať len zúfalcov a chlapov, s ktorými len zbytočne márnia svoj čas. Ak chceš získať sebavedomie, zistiť, akú ženu vlastne muži hľadajú a chceš byť konečne šťastná, táto kniha by mala byť súčasťou tvojej zbierky.

View this post on Instagram

Chcem ti predstaviť Lucku, ktorá mi ešte prednedávnom písala, že má problémy s chlapmi a vzťahmi. Tak som si ju zobral “do parády”. Teraz cez víkend som ju stretol a prekvapila ma tým, čo mi povedala: “Predtym: slaba zena, ktora nedokazala byt sama so sebou ani 5 minut. Teraz: zena, ktora je stastna zadana aj nezadana. Zacala som sirit okolo seba pozitivnejsiu energiu a tak som si pritiahla super chlapa🙏❤️ Dakujem Misko, za tvoju super knizku🔝🔝🔝 “zhltla” som ju za dva dni a odvtedy sa mi vsetko meni a samozrejme k lepsiemu🙏” Ešte nemáš ty ani tvoje kamošky moju knihu Žena snov? Získaj ju teraz úplne ZDARMA na www.knihazenasnov.sk

A post shared by Michal "CHLAP 2.0" Kopecký (@michalkopeckyofficial) on

Pavel Hirax Baričák – Šlabikár šťastia

Šlabikáre šťastia patria už k takej klasike. Pavel Hirax Baričák vydal už 5 týchto kníh, pričom každá z nich je zameraná na inú oblasť života. Môžeš si vybrať len jednu konkrétnu, ktorá ťa najviac zaujala, prípadne si môžeš zakúpiť zvýhodnenú kolekciu všetkých vydaní a postupne sa nimi prelúskať.

Peter Sasín – Magická vlna

Veľmi po niečom túžiš a chceš to skutočne aj dosiahnuť? Peter Sasín vo svojej knihe Magická vlna ponúka návod, ako môžeš zmeniť svoje presvedčenia, zbaviť sa strachu, ktorý ti stojí v ceste za tvojím úspechom a ako môžeš konečne dosiahnuť to, čo tak veľmi chceš.

Janette Šimková – Knižka, s ktorou sa dá žiť

Zaujímavá, farebná, inšpiratívna kniha s krásnymi ilustráciami. Pri čítaní Knižky, s ktorou sa dá žiť si zároveň budeš môcť aj oddýchnuť, pretože to nie je taká klasická motivačná kniha, na aké si doteraz možno bola zvyknutá.

View this post on Instagram

Šesťdesiat nevyčerpateľných myšlienok v malých zamysleniach – to je moja 💚Knižka, s ktorou sa dá žiť💚 Môj zámer pri tvorení bol, aby bola „nadýchaná“. Nech sa človek pri čítaní príliš nenarobí, a s ľahkosťou nechá na seba myšlienky pôsobiť. Či sa mi to podarilo sa presvedčíte o mesiac 💚 . . . #Ilustracie @katy.vargova #dizajnknihy @marekhrebik #kniznanovinka #knizka #milujemeknihy #citaniejerelax #citaniejesexy #passion #flow #enjoy #love #janettesimkova #zivotkouca #lifekoucing #partnerskykoucing #10rokovpraxe #zijemsvojelepsieja #lepsieja #zitesotvorenymsrdcom❤️#autorka #mentorka #speakerka #lifehacker #randesosebou #inspiracia #podpora #sebarozvoj #prednaska #workshop #positivemindpositivelife #

A post shared by Janette Šimková (@janette.simkova) on

Dušan Kadlec – 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život

Kniha 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život sa číta veľmi ľahko, pretože je rozdelená na krátke kapitoly, v ktorých autor približuje sto rôznych situácií a spôsobov, ktorými si komplikujeme život, aj keď nevedomky. Zároveň ale ponúka aj návod, ako sa týmto veciam nabudúce vyvarovať a ako zmeniť svoj život k lepšiemu.

Dušan Kadlec – Zo dna ku hviezdam

Každá z nás sa raz dostane na pomyselné dno, kedy už nevládzeme a myslíme si, že náš život je v troskách a nič sa nedá robiť. Každé zlé obdobie sa ale dá prekonať a vďaka knihe Zo dna ku hviezdam sa môžeš naučiť, ako sa vyrovnať so svojimi problémami a ako sa postaviť späť na nohy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.