Videla som ju. Videla som tú ženu, ktorá nám „zničila vzťah“. Neobviňujem ju za to, že sa do teba zaľúbila, že si ťa omotala, skôr, že si ju namotal, pretože si krásny. Si milý, romantický, miluješ deti a máš krásny úsmev. Si kus chlapa a poradíš si s hocičím. Preto sa nečudujem, že sa niečo také stalo.

Z rozpadu nášho vzťahu neviním ju, viním teba. Nechal si sa namotať na sladké slová a dokonalú postavu, ktorá k tej tvojej zapadá ako kúsok puzzle. Ale, vieš, krása nie je všetko.

zdroj: unsplash.com

Niekedy sa sama seba pýtam, prečo som ti nestačila alebo skôr naopak, bola som pre teba až príliš? Príliš kučeravá kučeravá, vysmiata či veľmi sarkastická alebo som často vtipkovala? Či preto, že som mala moc kamarátov a nie len kamarátky, viac som čítala, viac som varila a piekla, viac som milovala zvieratá?

Asi áno, asi som bola pre teba veľa a niekde vo vnútri si cítil, že nie sme pre seba stvorení. A mal si pravdu. Teraz ti za to ďakujem, pretože som našla niekoho, kto všetko moje príliš  prijíma a miluje.

Keby si to vtedy, pred viac ako rokom nespravil, ja by som toho nebola schopná. Nemala by som to srdce odísť od teba kvôli niekomu inému. Pretože, stránila som sa mužom, áno, vtedy, keď sme boli spolu som sa im vyhýbala, pretože som vedela, ako ti prekáža blízkosť iného muža. Zasmejem sa vždy, keď si spomeniem, ako si žiarlil na kamaráta, ktorého poznám ako svoju dlaň, ktorý je ako môj brat. Ako si sa urazil a nebavil si sa so mnou. Smejem sa na tom, pretože teraz mi to príde absurdné.

zdroj: pexels.com

ON mi dokáže vyčariť úsmev na tvári aj keď mám chuť plakať schovaná v kúte. Nevadí mu, keď si z neho robím dobrý deň a nevadí mu ani moja detská tvár a strapaté kučery. Toto všetko on ľúbi. Neklame mi, vždy mi povie čo cíti a nedrží v sebe zlosť.

Vieš, boli sme spolu krátko, no aj za takú krátku dobu som ťa spoznala. Teraz ti len chcem povedať, že aj keď ťa znova stretnem, budem vysmiata. Chcem ti povedať, že už nie si v mojom živote a ani po tvojich správach si nezmenil môj názor na teba. Mám jeho, ty máš ju.

Chcem ti povedať, že už viac nie som zamotaná do pavúčej siete utkanej z tvojich úsmevov. Chcem ti povedať, že už som sama sebou a taká aj ostanem. Navždy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.