Pexels/Pixabay

Byť s partnerom, ktorý je výrazne starší, nie je úplne bežné. Často sa stretávame aj s názorom, že to nie je normálne. Mať o trocha staršieho partnera je vo väčšine prípadov ideálne, no viac ako 20 ročný rozdiel v čase, keď sama nemáš ani 20, nebude celkom ok. Poďme sa ale pozrieť na to, čo so sebou vzťah so starším mužom prináša.

Takýto muž vie, čo chce

Nemôže sa vyhovárať na to, že ešte nevie, ako by mal jeho život vyzerať. Nemôže sa vyhovárať ani na to, že nevie, čo očakáva od partnerky a od vzťahu samotného. Už má dosť rokov a skúseností na to, aby žil usporiadaný život. Nebude hľadať hlúpe výhovorky ani dôvody, ktorými by chcel „ospravedlniť“ svoje správanie.

Dokáže sa postarať o seba i teba

Nebudeme sa tváriť, že tento aspekt neexistuje, pretože je dôležitou súčasťou vzťahu so starším chlapom a aj viditeľným rozdielom medzi ním a mužmi v mladšom veku. Starší muž má už roky práce za sebou a je finančne istejší. A nie len finančne.

Vieš, že sa na neho môžeš spoľahnúť aj v iných veciach, pretože s vekom prichádza aj zodpovednosť. Pri ňom vieš, že ťa nesklame svojou márnomyseľnosťou a nedodržanými sľubmi.

Nebavia ho chlapčenské hry

Hry na „frajera“, vymýšľanie, smiešne flirtovanie… on nie je malý chlapec, ktorý netuší, čo znamená byť chlapom. Toto obdobie má dávno za sebou, je vyspelý a podľa toho sa aj správa (ak to tak nie je, utekaj). S ním preskočíš všetky tie veci, s ktorými ti nevyspelí muži akurát tak lezú na nervy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating