Photo by Ali Pazani on Unsplash

Život nie je iba prechádzka ružovou záhradou, a preto sa často vyskytneme aj v nepríjemných situáciách. Tie nás koniec-koncov majú niečo naučiť a vďaka tomu si uvedomíme, že všetko zlé je na niečo dobré. Portál Bolde, Lifehack a Entrepreneur uviedli, aké skúsenosti so sebou prinášajú ťažšie časy.

Zistíš, kto pri tebe naozaj stojí

Ako sa hovorí, v núdzi spoznáš priateľa. Zamysli sa, koľkí pri tebe zostali, keď si ich so slzami v očiach prosila o pomoc. Koľkí z oslovených ti podali pomocnú ruku a nezačali sa vyhovárať? Ťažké časy nie sú iba našou osobnou skúškou. Je to výzva pre všetky medziľudské vzťahy, ktoré sa nachádzajú v našich životoch. Vďaka nim zistíme pravdu.

Otvoria sa ti oči

Začneš inak nazerať na okolitý svet. Uvedomíš si, čo je pre teba skutočne dôležité a čím sa rozhodne nebudeš zaoberať. Tvoje hodnoty sa viac vyformujú a nepustíš sa ich. Uvedomíš si, že v živote nič nedostaneš zadarmo, a preto si treba ísť za vlastnými cieľmi napriek všetkým prekážkam.

Začneš si viac vážiť život

Nech sa už stalo čokoľvek, vždy by sme mali byť vďačný za svoj život a šťastie. Nemali by sme to brať na ľahkú váhu. Práve naopak – vyťažiť z neho maximum. Nenáhli sa stále kamsi do neznáma. Nesnaž sa byť vo všetkom perfektná. Ži tu a teraz. Aspoň na chvíľu. Chceš spraviť niečo spontánne? Vyrazte s partiou do sveta na malý výlet. Hlavne si užívaj a zbieraj zážitky. Na čo iné by si potom spomínala?

Bez trpezlivosti sa nezaobídeš

Proces hojenia sa je náročný. Kým spracujeme daný incident a zistíme, o čo nás to chcelo obohatiť, potrvá to. Samozrejme, je to individuálne, ale dopraj si toľko trpezlivosti, koľko len potrebuješ. Nemáš sa kam ponáhľať a pomaly ďalej zájdeš. Hoci tá situácia môže pôsobiť beznádejne, každá bolesť raz prejde a všetko má svoj koniec.

Posilní ťa to

Práve ťažké časy nám v živote ukážu, čo najviac potrebujeme a po čom túžime. Dodajú ti odvahu učiniť dôležité rozhodnutie. Vďaka tejto skúške spoznáš samú seba, tvoja osobnosť sa znova o malý kúsok vyformuje a posunieš sa ďalej. Ako sme spomínali, všetko zlé je na niečo dobré, tak prečo nevyťažiť aj z týchto okolností?

Zdroj: Bolde, Lifehack a Entrepreneur

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife