Takmer žiadna žena sa nevie zaobísť bez svojich vecí v kabelke. Jednou z nich je aj kozmetická taštička, ktorá má obsahovať to, čo môže niekedy „zachrániť život“. Teda, aspoň ten ženský.

Kozmetická taštička niekedy predstavuje záchranu v situácii, keď sa niekedy potrebujeme mimo domova dať trošku do poriadku. Okrem základných hygienických pomôcok by v nej nemalo chýbať týchto 5 základných vecí!

Mini flakón

Po celom dni v škole či v práci utekáš na dôležité stretnutie, alebo sa potrebuješ „osviežiť“ počas horúceho letného dňa? Takúto situáciu zachráni vždy dobrý parfém. Avšak tie, ktoré dlho vydržia majú väčšinou ťažké a sklenené flakóny, preto je dobré využívať ich mini verzie. V kabelke ti nebudú zaberať miesto a ani váhu. Ak tvoj obľúbený nepredávajú v malej verzii, stačí si kúpiť obyčajný cestovný flakónik, do ktorého si ho preleješ.

Balzam na pery

Či je leto alebo zima, naše pery potrebujú hydratáciu a ochranu pred popraskaním. Balzam na pery je preto kozmetickým základom, ktorý sme nosili so sebou už ako školáčky. Vhodnejšie a hygienickejšie na cesty sú tie v tube. Vyberaj si tiež také, ktoré sú čo najviac prírodné, tie tvoje pery nesklamú.

View this post on Instagram

🖤🖤100 % natural ดีต่อใจมากๆ มี 3 รุ่น ทั้งแบบมีสี/ไม่มีสีค่า – Tinted Lip Balm ( 5 shades) – Whitening Lip Balm – Vitamin E Lip Balm 129.- เท่ากันค่า . ♡ ID : marryrose.th ♡ reg30 / ems50 ♡ นัดรับ มจพ.ระยอง / สมุทรปราการ #สมุทรปราการนัดรับ #marryrose #ของมันต้องมี #มจพระยอง #marryrosethailand #ราคาถูก #ราคานักศึกษา #ราคานักเรียน #ลิปสติก #lipstick #lipbalm #ลิปบาล์ม

A post shared by 🍒 Daughter Marry มายชูว์ ฯลฯ (@paplearn.shopp) on

Púder

Musím sa ísť prepudrovať. Túto vetu dobre poznajú najmä tie ženy, ktorých trápi mastnejšia pleť. Tento nežiadaný lesk odstráň pomocou dobrého púdra, alebo špeciálnych papierikov, ktoré zoženieš v drogérii. Do kabelky si hoď radšej transparentný, aby si si na tvári netvorila zbytočné vrstvy, ktoré nevyzerajú dobre. Okrem toho si daj pozor na obal – mal by byť pevný, aby sa ti v kabelke nerozbil.

Univerzálny rúž

Jeden rúž musí byť v kabelke vždy. Najlepšie univerzálna farba, ktorá sa dá nosiť rovnako cez deň aj večer a dodá ti farbu vtedy, keď to nečakane potrebuješ. Vsaď radšej na klasický ako tekutý, ten sa v rýchlosti oveľa ľahšie nanáša.

Korektor

Kruhy pod očami, nečakaná vyrážka či začervenanie. Počas dňa ťa môžu prekvapiť rôzne nepríjemnosti a určite sa nechceš zdržiavať medzi ľuďmi, ak sa s tým cítiš nepríjemne. Rýchla pomoc v podobe tuhého alebo tekutého korektora je na mieste.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.