Tlačová správa urbanartfestival.sk

Kopec skvelej hudby a pouličných umelcov na každom kroku. Aj o tom bude Urban Art Festival 30.6. a 1.7. v Bratislave.

Urban Art Festival vol.2 je dvojdňový multižánrový festival, ktorý prináša množstvo zábavy a ničí nudu v Bratislave, spája a prepája existujúce podujatia. Tým vytvára celomestský festival a vy tak máte možnosť zažiť to najlepšie, čo sa v meste deje a spoznať pri tom významné miesta Bratislavy. Tento ročník sme pre Vás pripravili 6 pódií, 40 vystúpení rôznych hudobných žánrov a neuveriteľné množstvo sprievodného programu pre všetky vekové kategórie.

„Program pre Urban Art festival je zostavený tak, aby sme vyhoveli a zaujali široké spektrum ľudí, aj preto prinášame až 10 žánrov na 6 pódiách.  Veríme, že si na festivale každý nájde to svoje miesto na zábavu, pohodu a relax strávený počas týchto dvoch dní v Bratislave,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Hlavné námestie vás už o 14:30 roztancuje svojim tanečným workshopom od Vivas Dance Group. Program na Hlavnom námestí sa po celý deň bude niesť v duchu latino a funky a o zábavu sa postarajú Funkadelic Brothers, Funky Emotions, Circus Problem, Malalata a program o 21:00 zavŕši skvelé La3no Cubano.

Detská zóna pod holým nebom Vás bude čakať na Hviezdoslavovom námestí. Na svoje si však neprídu len deti, ale aj milovníci folklóru a slovenských tradícií. Postupne sa od 14:00 do 22:00 predstavia DFS Klnka, detské predstavenie: Frozen – Ľadové kráľovstvo, detské predstavenie: Sníček Hugo, DFS Čečinka, Karpatské horké, Cestovanie časom – scénické pásmo, FS Poleno. V rámci sprievodného programu pre našich najmenších je pripravené maľovanie na tvár, bublinková šou, či rôzne rozprávkové postavičky vo forme maskotov.

Priaznivci jazzu si prídu na svoje na námestí pred Starou tržnicou, kde začína program o 16-stej hodine hudobným vystúpením Martina Geišberga, po ktorom budú pokračovať Erik Rotenstein Band, Andrea Bučko & Mária Kmeťová, The Grand Buffet (Peter Lipa ml.) a program ukončí svojím koncertom Bugala´s Band.

Na kamennom námestí Vám popoludnie spríjemnia DJs spolu s kapelami hudobného štýlu Indie. O 15:00 rozprúdi zábavu svojim setom DJ Diablo a až do 22:00 sa na Vás postupne tešia Space Recorder, Funtomas, SAYS, LUVVER a Nvmeri.

Beer&Burger Fest na Tyršovom nábreží doplní program rock a pop kapiel. Otvorenie Beer&Burger Festu je už o 11:00 a už o pol hodinku neskôr sa môžete tešiť na prvú kapelu MEDD. Do 21:00 Vás budú postupne zabávať The Cellmates, Puding Pani Elvisovej a Le Payaco.

Okrem vystúpení na pódiách Vás posledný júnový deň v uliciach Starého Mesta čaká zábava v podobe choduliarov Servisákov a to v čase od 18:00 do 20:00. Okrem nich sa môžete tešiť aj na najvyšších remeselníkov medzi 16:00 a 21:00, v rovnakom čase Vás budú zabávať aj Invisible men. Ak máte radi cirkusovú šou, tak medzi 15:00 až 20:00 buďte určite v uliciach Starého Mesta, kde sa o pestrý program postará Circus Cirque.

V druhý deň festivalu Vás srdečne pozývame na Bratislavský dobový piknik v Sade Janka Kráľa, ktorý bude taktiež spojený s celodenným hudobným programom v štýle swingu.

Viac informácií o podujatí nájdete na webovej stránke www.urbanartfestival.sk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.