Známa modelka Bella Hadid obvinila Instagram zo šikany. Pred pár dňami uverejnila na svoj profil fotografiu palestínskeho pasu jej otca, ktorú táto sociálna sieť stiahla. Viac o tom informoval portál Elle.

Instagram odstránil jej story, v ktorej sa nachádzal popis: “Môj ocko a jeho rodná Palestína.” Na fotografií bol zachytený jeho starý pas, a tak si fanúšikovia modelky mohli zreteľne pozrieť, kam až siahajú jej korene.

“Nemôžeme byť na Instagreme Palestínčanmi? Toto je pre mňa šikana. Nemôžete umlčať ľudí vymazávaním histórie. Takto to nefunguje,” adresovala výčitku známej sociálnej sieti.

Dôvod, prečo tak učinili je, že fotografia bola v rozpore s pokynmi pre komunitu a chceli len, aby sa ľudia cítili aj naďalej rešpektovane a bezpečne.

“Chcete, aby kvôli vám zmenil svoje miesto narodenia?” opýtala sa Bella. “Som hrdá Palestínčanka! Každý by dnes mal pridať, kde sa narodila ich mama a otec. Pripomeňme im, ako sme hrdí na to, odkiaľ pochádzame,” vyzvala modelka.

K danému incidentu sa vyjadril pre Elle hovorca Facebooku: “Aby sme ochránili súkromie našej komunity, nepovoľujeme im uverejňovať osobné informácie, napríklad ako čísla pasu.”

“V tomto prípade bolo číslo pasu rozmazané, takže tento obsah nemal byť vymazaný. Obnovili sme ho a Belle sa ospravedlňujeme za túto chybu,” uzavrel hovorca.

Zdroj: Elle

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.