Náhle zmeny kvôli koronavírusu sa dotkli každého z nás. Kvôli karanténe a sociálnej izolácii museli aj hudobníci zrušiť svoje turné. Voči tomu nezostala imúnna ani známa americká speváčka Taylor Swift, ktorú toto obdobie inšpirovalo a bez varovania vytvorila 8 album Folklore. Viac o tom informovala BBC.

„V izolácií bola moja predstavivosť divoká. Zdvihnutie pera bolo mojím spôsobom, ako utiecť do fantázie, histórie a spomienok,“ vysvetlila speváčka vo svojom poste.

Album obsahuje 16 skladieb. Všetky napísala počas pandémie koronavírusu. Taylor Swift sa okrem toho podarilo naviazať aj napriek tejto kritickej situácií spoluprácu s osobnosťami ako sú: Aaron Dessner, Bon Iver a Jack Antonoff.

Známa umelkyňa sa nechala inšpirovať tiež náročnou prácou zdravotníkov, a tak si ich poctila v piesni Epiphany. V druhom verši spieva, pod akým tlakom statočne bojovali počas tejto krízy.

Album Folklore sa však hlavne vyznačuje nazretím do vnútra speváčky. Poslucháči sa vďaka novým songom dozvedia o jej detských dobrodružstvách a dospievajúcich problémoch. A samozrejme, nezabudla v istých bodoch vykresliť svojich milovaných ex.

Zdroj: BBC

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.