Známa modelka Bella Hadid je žena, ktorá rozhodne vie, ako využívať svoje sociálne siete. Prostredníctvom nich sa snaží docieliť, aby sa ľudia postavili za to, čo je pre nich dôležité.  V rozhovore pre portál Elle uviedla, že v módnom priemysle stále funguje diskriminácia.

„Chcem, aby mladé dievčatá a chlapci vedeli, že je v poriadku ozvať sa a bojovať za veci, ktoré sú pre nich dôležité. Chcem, aby vedeli, že je v poriadku byť empatický a milý, a zároveň byť silný a povedať svoj názor,“ uviedla Bella.

Módny priemysel by mal slúžiť ako priestor pre vyjadrenie individuality a originality. Napriek tomu tu vznikajú problémy so začlenením. Pre černošky to stále nemusí byť ľahké a Bella sa bojí, že znova jednej jej kamarátke podpália vlasy alebo jej nenamiešajú správny makeup.

„Neznášam, že sa moje černošské kamatártky cítia tak, ako sa cítia. Aj keď sedia v prednej rade, necítia sa akceptovane,“ povedala v rozhovore pre Elle. Nie raz sa stalo, že modelky tmavej pleti si museli robiť makeup samé, pretože vizážisti nemali skúsenosti s viacerými typmi pleti. Je to jeden z množstva príkladov a hoci by v tomto odvetví mala vládnuť originalita, stále tu dochádza k diskriminácií.

Bella Hadid bola pred koronakrízkou prvotriednou workoholičkou. Bolo to pre ňu nezvyčajné, keď zrazu musela byť toľko doma. Aspoň sa môže venovať svojim fanúšikom a otvorene s nimi zdieľať svoje politické znepokojenie. Prečo to robí?

„Je to moja zodpovednosť, aby som hovorila za ľudí, ktorí nie sú vypočutí alebo nemajú na to platformu. Uvedomila som si, že často to nie je o tom, čo povieš, ale ako to povieš,“ vysvetlila. „Jeden príspevok dokáže naučiť mnoho ľudí a hlavne, to čo napíšem rezonuje mojimi sledovateľmi a uvedomia si, že nie sú sami,“ dodala.

Zdroj: Elle

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.