Photo by Dragana_Gordic from Freepik

Či už to je kvôli prebiehajúcemu koronavírusu, prípadne kvôli rôznym pracovným, školským či iným povinnostiam, niektoré páry jednoducho musia zvládať svoj vzťah aj na diaľku. Nie je to práve najjednoduchšie a takýto spôsob randenia dokáže dvojicu poriadne preveriť. Nie nadarmo sa hovorí, že ak spolu zvládnete vzťah na diaľku, zvládnete už všetko.

Ako ale zvládnuť vzťah na diaľku bez toho, aby ste sa s frajerom neustále nehádali, neurážali sa, nežiarlili a nedomýšľali si? V prvom rade si musíte plne dôverovať, pretože bez dôvery neprežije žiadny vzťah. A taktiež sa môžeš inšpirovať našimi tipmi, vďaka ktorým by ste to mali mať o čosi jednoduchšie.

Každodenný kontakt

Každodenný kontakt je alfou a omegou vzťahu na diaľku. Aj keď náhodou nestíhaš, na jednu krátku správu ráno a večer si snáď čas nájdeš. Nemusíš ho, samozrejme, kontrolovať každú hodinu, vopred sa môžete dohodnúť na čase, kedy máte obaja voľno a zavolať si.

Dnešná technologická doba nám dovoľuje zvládať to lepšie a určite odporúčame čo najčastejšie používať video hovory. Predsa len, budete sa navzájom vidieť, môžete sledovať navzájom svoje emócie a reakcie. A nikdy neukončite rozhovor hádkou, prípadne iným nedorozumením, pretože z toho neskôr môžu vzniknúť ešte problémy.

Úprimnosť a otvorenosť na prvom mieste

Mala si zlý deň? Nedus to v sebe a so všetkým sa zver aj svojmu drahému. Niekedy aj také obyčajné vyrozprávanie sa môže pomôcť. Alebo naopak, podarilo sa ti dosiahnuť niečo skvelé? Pochváľ sa aj s tým. Čím viac sa budete rozprávať aj o úplných maličkostiach, tým lepšie. Pýtaj sa ho na jeho deň, nerozprávaj len o sebe.

Ideš s kamoškami na kávu? Povedz mu aj o tom. Pri vzťahu na diaľku je dobré vedieť čo najviac o tom, čo ten druhý robí. Nejde o žiadne kontrolovanie, ale my ľudia si radi domýšľame a z komára často robíme somára. Náhodou by sa ti pár hodín neozval a už by bol oheň na streche. Je preto dobré takýmto nedorozumeniam predchádzať a práve k tomu môže poslúžiť úplná úprimnosť.

Návštevy tak často, ako sa len dá

Aj keď to situácia možno teraz nedovoľuje, pokúste sa o vzájomné návštevy čo najviac, ako to len ide. Osobný kontakt nič nenahradí a stačí jedno takéto stretnutie a vy budete nabití energiou na ďalšie dni a týždne. Niekedy ho prekvap a navštív ho aj vtedy, keď ste neboli dohodnutí. Takýto spoločne strávený čas využite naplno, rozprávajte sa, choďte spolu niekam na prechádzku alebo niečo podniknite.

zdroj: jumpstory.com

Neskĺznite do rutiny

Pri vzťahu na diaľku je tiež jednoduché skĺznuť do akejsi rutiny. Väčšinou ste v kontakte v rovnakých časoch, rozprávate sa o tých istých veciach a podobne. Skúste sa navzájom nejak prekvapovať. Môžeš mu napríklad objednať niečo na jeho adresu, čo ho poteší. Alebo mu napíš nejakú šťavnatú správu, ktorou ho určite dostaneš. V tomto prípade musí popracovať trochu tvoja fantázia a kreativita, ale určite sa pokús robiť niektoré veci inak, než ste boli doteraz zvyknutí.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating