smutná baba na jeseň v lete

Hoci je jeseň farebná, sprevádza ju depresívne upršané počasie. A to vo veľkom ovplyvňuje aj naše telo. Nielen, že nám ženám vypadávajú vlasy o niečo viac, oslabuje sa nám imunita, následkom čoho sme choré a k tomu sme aj častejšie smutnejšie. Čo ak ťa na jeseň ešte aj postihne rozchod s tvojou láskou? Poradíme ti, ako to zvládnuť aj v tomto depresívnom období.

Jeseň plná možností

Možno sa to nezdá, no toto depresívnejšie ročné obdobie je plné aktivít, ktoré sa počas nej dajú robiť. Po rozchode sa ale určite neutápaj vo svojich negatívnych pocitoch, hoci určite máš rozbité srdce na milión častí. Keď sa chytíš smútku a depresie, môže sa to s tebou vliecť aj do konca zimy, čo určite nechceš.

dievča si číta knihu v lístí na jeseň
zdroj: Unsplash/samahosseini

Choď sa prejsť do krásnej prírody a pod stromami, v hŕbe farebných lístkov nájdeš gaštany, z ktorých si môžeš vyrobiť štýlové a originálne módne doplnky. Nezabudni sa však v tej kope listov aj odfotiť a príspevok pridať na sociálnu sieť. Budeš tak mať krásnu profilovú fotku a tvoj čerstvý ex bude ľutovať, že prišiel o takú krásnu a úžasnú babu.

Zabávaj sa

Ak nenecháš svoje telo prepadnúť depresívnemu jesennému obdobiu, tvoja hlava to ani nebude vnímať. Nenechaj si proste pripustiť, že je jeseň a sychravé počasie, ktoré ťa môže zásadne ovplyvniť. Aj väčšinu bolestí na tele totiž máme iba v hlave, ako placebo.

pár sa objíma
zdroj: Unsplash/Almos Bechtold

Po ťažkom rozchode by si teda určite nemala myslieť na to, čo sa stalo. Ber to ako príležitosť opäť sa stretnúť s priateľmi a ísť na diskotéku. Tam zabudneš na všetky svoje trápenia a ako bonus si ešte môžeš aj perfektne zaflirtovať. Recept na to nájdeš v TOMTO článku.

Čas na seba

Nielen po rozchode v tomto ročnom období, ale vždy by si si mala nájsť čas pre seba. A to aj počas randenia či vážneho vzťahu. Po rozchode však dokážeš nájsť samu seba. Je to čarovné obdobie, počas ktorého si môžeš oddýchnuť od chlapov.

jesenný chill
zdroj: Unsplash/Alisa Anton

Na jeseň je to však o to čarovnejšie. Pýtaš sa prečo? No pretože si môžeš čítať knihu zababušená a za oknom, v teple a suchu, keď vonku prší. Uvar si k tomu horúcu čokoládu a zabaľ sa do deky. Netflix a chill ešte nikdy viac nebol príjemnejší, tomu teda ver. Dokážeš tak zabudnúť na to, čo sa stalo v predošlých týždňoch či dokonca dňoch a budeš ďakovať životu za čas strávený osamote.

Alebo si urob babský beauty večer, vďaka ktorému si fantasticky oddýchne tvoja pokožka a telo perfektne zregeneruje. Napusť si vaňu, navôkol poukladaj sviečky, do vody nasyp soľ do kúpeľa alebo penu, môžeš si tam nahádzať aj romantické lupene ruží a nezabudni na šampanské. Potom si na tvár daj masku a nechaj, nech si oddýchne aj tá.

dievča pod stromom
zdroj: Unsplash/Zohre Nemati

Alebo sa objednaj na masáž či choď sama do wellness centra. Perfektne dokážeš nájsť samu seba aj rande osamote. To dokáže doslova divy. Pretože pravá láska príde až vtedy, keď budeš dokonale pripravená a nebudeš to čakať. Len to skús a uvidíš. A potom nám môžeš dať vedieť, ako to dopadlo.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating