Photo by Tamara Bellis on Unsplash

Nie všetci ľudia sú dobré duše. Život ti do cesty hodí mnoho takých, ktorí ťa nemilo prekvapia či sklamú. Takých, ktorí sa budú tváriť ako priatelia, no v skutočnosti im bude ísť iba o vlastné dobro. Vieš, ako odhalíš niekoho, kto ťa chce iba využiť?

Falošný úsmev

Je to síce paradox, ale falošného človeka, ktorý nejedná férovo odhalíš podľa jeho úsmevu. Ľudia, ktorí klamú, podlizujú sa a využívajú iných, majú na tvári široký „priateľský“ úsmev, z ktorého ide až strach. Je to úplne jednoduché – nikto sa nemôže usmievať 24/7. Každý máme nejaké nálady, rôzne pocity, … stále sa usmievať, to jednoducho nejde.

Skutočný človek žije a nepretvaruje sa. Preto ak tvoja kolegyňa chodí neustále „vyškerená“, najmä, ak s niekým rozpráva, vieš, že v jej hlave nie sú najčistejšie myšlienky. Milým úsmevom si chce iba získať ľudí, aby s nimi mohla neskôr manipulovať.

Robí veci tak, aby si všetko uľahčil

Sú ľudia, ktorých môžeš mať síce rada a považuješ ich za priateľov, no keď sa hlbšie pozrieš na rôzne situácie, zistíš, že vždy robia veci tak, aby z toho profitovali. Napríklad: ak idete von, ten človek nenápadne navrhne miesto. Náhodou to bude on mať domov vždy bližšie a ty pôjdeš po tme a sama.

Takýchto situácií existuje milión. Stačí sa zamyslieť a prídeš na to, koľkokrát si niečo daný človek uľahčil, no ty nikdy nie. Sú to malé a nenápadné veci, no vo výsledku vieš, že tebou pekne manipuluje.

Priateľská prosba

Človeka, ktorý ťa iba využíva odhalíš ľahko aj podľa toho, že ti tvoju láskavosť nikdy nechce len tak opätovať. Tvári sa ako dobrý priateľ, vždy milý a ochotný. Preto, ak ťa o niečo poprosí, nemáš s tým problém a vrámci zachovania dobrých vzťahov mu pomôžeš.

No keď sa karta obráti a pomoc potrebuješ ty, vždy si nájde výhovorku. So smutnými očami ťa presvedčí, že práve teraz nemôže, lebo to a tamto, že snáď nabudúce. No to sa nikdy nestane. Daj si pozor na „priateľské prosby“.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife