unsplash.com

Drahá, nedávaj sa do vzťahu s niekým, koho ani nemiluješ, len preto, že sa cítiš osamelá. Viem, že tie noci, kedy si sama a kedy ti je zima, pretože nemáš pri sebe nikoho, sú veľmi dlhé, ale musíš vydržať. 

Viem, ako sa cítiš. Si vyčerpaná z toho, že si sama. Bolí ťa to a častokrát sa pristihneš pri tom, ako jednoducho závidíš všetkým párom, ktoré majú lásku a sú spolu.

Ale ver mi, byť s niekým len preto, že si sama, nie je riešenie. Nie je to riešenie, pretože potom sa budeš cítiť ešte horšie. Budeš sklamaná, budeš čakať, že sa všetko zmení, ale tak to vôbec nie je.

Nedávaj sa s ním do vzťahu, pretože ho ani dobre nepoznáš. Nevieš, aký je jeho obľúbený čaj, nevieš, akú hudbu rád počúva. Nevieš, či má nejakých súrodencov, nevieš, čím si musel prejsť, aby bol tam, kde je teraz. Nevieš či sa mu nestalo niečo, kvôli čomu teraz niečo ľutuje. Nevieš čím si práve prechádza. Nevieš či mu tým nezlomíš len srdce. No pravdepodobne áno.

Nedávaj sa s ním do vzťahu len preto, pretože sa bojíš zostať sama. To naozaj nie je riešenie, obidvaja by ste len trpeli. On preto, lebo nebude vedieť, čo si má o tom všetkom myslieť a ty preto, lebo stále budeš čakať na niekoho iného, lepšieho a nebudeš mu venovať svoju pozornosť.

Nedávaj sa s ním do vzťahu, ak si myslíš, že sa budeš cítiť lepšie. Nie, nebudeš sa cítiť lepšie, ver mi. Lepšie sa budeš cítiť vtedy, ak budeš spokojná s tým, že takto to má byť. Nie si osamelá preto, pretože si niečo menej, ale preto, pretože na teba čaká niekto výnimočný. 

Ak s ním nevidíš spoločnú budúcnosť a dom plný lásky, nemá to zmysel. Nemá zmysel byť v tom vzťahu, ak je to len dôsledok osamelosti.

Nedávaj sa s ním do vzťahu, ak ti tvoje srdce šepká, že to nie je správne. 

Ak ho nemiluješ úprimne, bola by to strata času. 

Prevezmi za seba zodpovednosť, prevezmi kontrolu a prijmi to, že musíš byť sama. 

Pretože na toho pravého sa oplatí počkať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating