vzťah

Nikto ti nevie povedať s istotou, aké je kúzlo dlhotrvajúcich vzťahov. Niekto v tom vidí porozumenie, ďalší nehynúcu lásku a iný zase spoločne strávený čas plný smiechu. Avšak najdôležitejšie pre hocijaký vzťah, sú dvaja ľudia, ktorým na sebe záleží. Bez toho nemáte absolútne nič.

Ale ani to nie je tak úplne všetko. Pretože ak sú dvaja ľudia, ale len jeden pracuje na vzťahu, tak sa zase dostanete do problémov. Správny partnerský život si vyžaduje empatiu voči druhému a nie egoistický postoj, pri ktorom druhému ubližuješ.

Všetky partnerské vzťahy však začínajú pekne. Motýliky v brušku pri spoločných chvíľach, brnenie celého tela pri prvých dotykoch, ten krásny pocit explózie, pri prvom bozku. Všetci sme si tým prešli. No po týchto nádherných okamihoch môžu prísť ťažké chvíle, s ktorými budete musieť niečo urobiť, aby ste to ustáli.

vzťahy
zdroj: Unsplash/Allan Dias

Hádky vynechajte

Veľakrát si určite počula, že kto sa neháda, nemá šťastný vzťah a podobné reči. Že hádku treba na prečistenie ovzdušia a vyventilovanie si pocitov, a jednoducho, že sa háda každý.

Nie, nie je to tak. Každý konflikt, ktorý končí nakoniec krikom alebo urážkami, nerobí dobre ani jednému. A nie ešte vášmu spoločnému vzťahu. Nie je možné, aby niečo tak negatívne ako hádky, pomáhal niečomu krásnemu.

Samozrejme, netreba si nechať, ale konflikty vás určite v ničom neposilnia, iba od seba odďaľujú. Avšak to nie sú tie hlavné faktory, ktoré rozhodnú o tom, či váš vzťah vydrží. Tieto 2 sú omnoho dôležitejšie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating