Photo by cookie_studio from Freepik

Nechcem sa do teba zamilovať rýchlo. Nechcem, aby to bola taká láska, ktorá všetko zapáli a nakoniec aj spáli. Nechcem niekoho, s kým budem prežívať adrenalín a nespútané dobrodružstvo.

Chcem sa do teba zamilovať pomaly. Úplne pomaly a nikam sa neponáhľať. Chcem s tebou viesť konverzácie na rôzne témy, chcem ťa spoznať do hĺbky a pomaly ti odhaľovať dušu. Takú lásku chcem, pretože tá je trvácna. 

Nechcem sa do teba zamilovať rýchlo, pretože čo rýchlo príde – rýchlo odíde. Nechcem, aby si tu jeden mesiac bol a ďalší už nie.

zdroj: freepik.com

Som unavená z moderných vzťahov, ktoré majú „nepísané pravidlá“. Som smutná z toho, aké sú dnešné vzťahy. Som vyčerpaná z toho, že niektoré sú plytké a viac ľudí zaujíma postava a vzhľad partnera, než jeho duša a srdce.

Som unavená z toho, že ako žena by som mala mať dlhé vlasy, umelé mihalnice, byť stále namaľovaná a pekne oblečená, ak chcem zbaliť muža.

Chcem, aby si ma môj budúci partner cenil pre vlastnosti, ktoré mám, nie preto, že mám na sebe make-up a najnovšie oblečenie. Chcem, aby si ma vážil za všetko, čo robím a za to, že mám dobré srdce.

Nechcem, aby ma mal rád len vtedy, keď urobím a poviem to, čo chce on. Chcem, aby ma rešpektoval za to, že mám svoje vlastné názory a viem si ich obhájiť.

Chcem lásku, ktorá vydrží. Ktorá sa nevzdá hneď po prvej hádke, ale problém vyrieši. Chcem lásku, ktorá je trpezlivá, pretože taká láska veľa znesie a dokáže aj nemožné.

zdroj: Photo by Travis Grossen on Unsplash

Nechcem niekoho, s kým si budem na sociálnych sieťach písať a kto mi bude „musieť“ komentovať všetky fotky, pretože bude so mnou vo vzťahu. Chcem niekoho, kto bude moja istota, kto za mnou vždy osobne príde, keď sa bude chcieť porozprávať a niekoho, kto náš vzťah udrží v úzadí, pretože bude vedieť, že veľmi intímne veci na sociálne siete nepatria.

Chcem sa zamilovať pomaly, pretože chcem, aby to trvalo dlho. Na dobré veci sa oplatí čakať – o pravej láske to platí dvojnásobne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating