unsplash.com

Dúfam, že si toto nikdy neprečítaš. Ak áno, je ti určite viac než jasné, že tento článok je určený pre tvoje oči. Toto nie je žiaden ľúbostný list či kázeň, no mala som pocit, že si potrebuješ niečo podobné prečítať. Myslím to v dobrom. Záleží mi predsa na tebe a tvojom šťastí.

Pretože keď sme spolu sedeli na káve či gauči u teba doma, tvárila som sa, že hovorím o vzťahoch, ktoré ma zranili a unavovali. No namiesto toho, aby som skutočne rozmýšľala nad tým, čo hovorím, som sa sústredila na farbu tvojich očí a tvojmu prekrásnemu úsmevu. Milovala som, ak si naklonil hlavu nabok a uprel na mňa svoj provokačný pohľad.

Sedel si oproti mne, rukou som ti hladila žilnaté predlaktie a pozorne počúvala tvoj monológ o nesprávnych vzťahoch. Túžila som vyliečiť tvoje zlomené srdce a dať ti nádej, že ja som tá pravá. Veľmi ma zamrzelo, že ťa nedokázala milovať tak, ako si do nej vyžadoval. Ja som to vedela.

zdroj: Photo by Davids Kokainis on Unsplash.com

Zaslúžiš si byť milovaný. 

Zaslúžiš si emocionálnu bezpečnosť. 

Niekoho, kto do vzťahu vloží rovnaké úsilie ako ty. Niekoho, pri tebe stojí,  no odíde akonáhle sa objaví niekto lepší. Zaslúžiš si vzájomnú dôveru, ženu, ktorá nevidí tvoj majetok, ale tvoje dobré srdce. Niekoho, kto ti umožní byť dobrým človekom. Zaslúžiš si ženu, čo ti verí, vkladá do teba svoje nádeje. Pomôže ti v tých najhorších časoch, dokonca aj vtedy, ak nemá práve najlepšiu náladu. Urobila by pre teba aj nemožné.

Zaslúžiš si niekoho, kto je úprimný. Niekoho, kto počúva každú tvoju myšlienku a snaží sa čeliť všetkým tvojim každodenným starostiam. Oslavuje s tebou všetky radosti života, smúti s tebou, keď plačeš. Dúfam, že si nájdeš niekoho, kto je hrdý na tvoju spoločnosť.

Zaslúžiš si dobrodružstvo. 

Niekoho, kto ťa zavedie na tie najkrajšie miesta na svete, ktoré si doteraz nevidel. Hudbu, ktorú si doteraz nepočul. Jedlo, ktoré si nikdy v živote neokúsil. Tie krásne chvíle, počas ktorých nahlas spoločne spievate pieseň v uliciach o tretej ráno, usmievate sa jeden na druhého a užívate si jedinečný moment plný lásky a šialenosti.

zdroj: Photo by Vince Fleming on Unsplash.com

Zaslúžiš si niekoho, kto nedokáže prestať na teba zízať, pretože v tebe vidí Boha. Kopíruje každý tvoj pohyb, úsmev či slzy. Niekoho, kto sa nehanbí tancovať na ulici plnej ľudí, len aby ťa urobila šťastným.

Dúfam, že jedného dňa nájdeš niekoho, kto všetky tieto dobrodružstvá s tebou podnikne. Pomôže ti nadobudnúť nové skúsenosti a šialené zážitky, na ktoré budeš spomínať s úsmevom.

Zaslúžiš si veľký ľúbostný príbeh. 

S niekým, kto sa chichoce na tvojich vtipoch. S niekým, kto ti pomôže vyhrať všetky tvoje vnútorné boje s démonmi, čo ťa neustále prenasledujú. S niekým, s kým môžeš po nociach plakať. Niekoho, kto sa bude s tebou zabávať v piatok večer na párty a v sobotu ráno ti pomôže všetko upratať.

Verím, že jedného dňa nájdeš takú lásku, vďaka ktorej sa budeš s radosťou vracať domov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating