vzťah

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pohŕdanie ako ničiteľ vzťahu

Prvý faktor, ktorý zásadne ovplyvní váš celý vzťah je pohŕdanie. Je jasné, že tento bod ho nedokáže posunúť dobrým smerom, ale skôr do záhuby. Táto odporná činnosť, ktorú voči sebe vykonávame, sa radí na prvé priečky, ktoré od seba dostanú aj tie najzaľúbenejšie páry.

vzťah
zdroj: Pexels/Timur Weber

Dokonca sa hovorí o tom, že ak ťa niekto neustále kritizuje a pohŕda tebou, tak mu unikne z tvojho života a pozitívnych vecí, ktoré si vykonala asi 50 %. Čo je skutočne veľké množstvo. Preto ak ti na partnerovi záleží, skúste tento faktor úplne vyhodiť z vašich životov.

Ak je na teba muž stále chladný a neposkytuje ti lásku, akú by mal, tak ho časom prestaneš aj ty ľúbiť. Prečo by si si mala ubližovať a snažiť sa pre niekoho, kto je k tebe chladný ako ľad. Avšak kým si to uvedomíš, tak si prejdeš veľkým trápením.

Láskavosť ako záchranár vzťahu

Od prvého faktoru sa tento druhý líši tým, že ak ho vo vzťahu máte, tak ste práveže zachránení. Váš partnerský život skutočne vydrží všetko a nemusíte sa obávať, že by ste sa rozišli. Nie je na to dôvod, nakoľko to medzi vami prekvitá láskavosťou.

Tá je naozaj dôležitá, aj spolu so stabilitou, ktorú pri nej obaja cítite. Nič nie je krajšie, ako keď vieš, že sa na tvojho drahého môžeš spoľahnúť a neutečie pri prvých problémoch. Ba naopak, pomôže ti a bude sa snažiť dať všetko do poriadku.

vzťahy
zdroj: Unsplash/Randy Kinne

Nemysli si však, že vám sa nemôže stať, že by ste sa pohádali. Určite nastanú konflikty, ale je len na vás, akým štýlom ich podáte. Pretože vysvetliť niečo s láskou v očiach, je úplne iné, ako prísť s krikom, nervom a pohŕdaním.

Žijete jeden pre druhého a posúvate sa aj vo svojich snoch. Podporujete sa navzájom. Ale nie takým tým povýšeneckým spôsobom, alebo za tým cieľom, že z toho niečo pre teba „kvapne“. Je tam úprimná láska a radosť, a to je jeden z liekov na dlhotrvajúci vzťah.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating