pinterest.com

Ženy dúfajú, že po čase (alebo po svadbe) sa ich muž zmení – nie, nezmení. U mužov je to podobne – dúfajú, že ich žena sa nikdy nezmení – ale ona sa bohužiaľ zmení. Prečo je to tak?

Mala by si prestať milovať svoju predstavu. Tvoj partner je taký, aký je a tak to aj ostane. Zbytočne si ho idealizuješ a ospravedlňuješ ho. Ostane rovnaký a mala by si s tým počítať už teraz. Možno ho dočasne prevychováš, ale časom to bude zase raz „len“ on. Taký, akého si ho spoznala. Výhodou však je, že už pred svadbou vieš, do čoho „ideš“.

elite-daily-lumina-couple-800x400 foto: elitedaily.com

No nezúfaj, muži to majú ešte horšie. Spoznajú mladú, usmievavú dievčinu, ktorá sa smeje na každom ich vtipe. Je milá, priateľská a skoro vôbec sa neháda. No čím dlhšie sú spolu, tým väčšie prekvapenie ho čaká. Zrazu sa už neusmieva, všetko kritizuje a snaží sa ho zmeniť.

No späť k nám. My ženy máme väčšinou potrebu každého vychovávať. Myslíme si, že prevychováme hocikoho. Možno aj práve preto končí 50% manželstiev rozvodom. Muža totiž nezmeníš, stále to bude ten, ktorého si spoznala – ak nie ešte horší. Jediné, čo sa zmení bude to, že sa objaví čoraz viacero vlastností z jeho zlej stránky.

elitedaily-alberto-bogo-couple-old-door-800x400 foto: elitedaily.com

Moja kamarátka chodila s  frajerom viac ako sedem rokov. Neustále sa na niečo sťažovala, no nikdy s tým nič nespravila. Samozrejme, mali aj „svetlé“ momenty, keď boli obaja šťastní a zamilovaní, no po čase ich bolo stále menej a menej. Vzťah si s ním udržovala, lebo sa domnievala, že nikoho lepšieho nenájde. Myslela si, že jej milovaný sa zmení a že začne byť väčší romantik/začne sa viac zaujímať/dospeje. Jediné čo sa však zmenilo bolo to, že sa vzali. Tvrdila mi, že keď sa stane manželom, určite dospeje a bude sa správať úplne inak. Na moje „veľké“ prekvapenie sa však vôbec nezmenil a ostal presne taký, aký stále bol. Ona sa naďalej starala o celú domácnosť sama a ona všetko vybavovala. Netrvalo dlho a na svete bolo o jeden rozvedený pár viac.

leo_couple_elite_daily-800x400 foto: elitedaily.com

No bola to naozaj jeho vina? Veď on sa takto správal od začiatku. Vedela, do čoho ide a napriek tomu sa do toho pustila. Nemilovala totiž jeho, ale milovala svoju predstavu o ňom. Zidealizovala si ho a snažila sa túto predstavu preniesť do reality. No nepodarilo sa.

Nemaj preto veľké predstavy a začni sa na svojho partnera pozerať reálnymi očami. Je aký je a taký aj stále bude. Je len na tebe, či ti to vyhovuje a ak si myslíš, že nie, sprav s tým niečo.

Mysli však na to, že sa určite zopár chýb nájde aj na tebe a preto nemôžeš byť príliš vyberavá. Nikto predsa nie je dokonalý.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating