Problémy vo vzťahu sú normálne a bežné. Nie je to nič, čo by malo dvoch ľudí nadobro rozdeliť, skôr naopak, vedia vás zblížiť a upevniť vaše puto. Horšie však je, keď sa tieto problémy neriešia a vyjdú na povrch až po svadbe.

Tieto základné veci by si mala mať s priateľom vyriešené ešte pred ňou, inak to môže mať priam katastrofálny dopad na vaše manželstvo.

Rozdielnosť cieľov

Pokiaľ nemáte rovnaké ciele a chcete sa vziať, neskôr sa budete čoraz častejšie hádať. Jeden z vás by mal ustúpiť, prípadne urobiť kompromis. Ak nie, rozdielnosť smerovania v živote vás oddelí. Nemôžeš pri sebe držať nasilu človeka, ktorý chce cestovať a spoznávať svet, zatiaľ čo ty by si najradšej bola doma, starala sa o rodinu a záhradu.

Toto je len jeden príklad toho, aké ťažké to môže byť, keď budú vaše názory nezladené.

Jeden dieťa chce, druhý nie

Téma, ktorej sa venuje tak málo ľudí a pritom je tak dôležitá. Pred svadbou by ste mali mať ujasnené aj to, či budete mať deti, koľko ich budete či nebudete mať alebo si ich v budúcnosti adoptujete. Dôležitý pilier manželstva sú práve ratolesti a rodina. Keď vypláva táto otázka na povrch až po svadbe, môžete byť veľmi prekvapení, ak sa vaše názory budú líšiť. Obaja by ste mali vedieť do čoho idete ešte pred svadbou.

Bývanie a financie

Otázka bývania a financií sa týka najmä mladých párov, ktorí sa chcú vziať a nemajú veľa našetreného. Kvôli tomu sa im finančná situácia v manželstve môže zhoršiť a taktiež sa zúži výber bývania na rodičov alebo starých rodičov. Ešte pred svadbou by ste mali mať prediskutované, kde budete bývať, či ste s tým obaja spokojní a kam sa chcete posunúť. Taktiež to, kto bude riadiť financie a ako sa budú riešiť príjmy a výdaje.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.