Vzťah neovplyvňujú len hádky, nevysvetlené krivdy z minulosti či krásne zážitky, prekvapenia a strávený čas s milovanou osobou.  Do spoločných chvíľ zasahuje aj rodina, priatelia a ľudia, ktorých názory dokážu vraziť nôž do chrbta. Jedno však nevedia a to je tvojou výhodou. 

Láska a pocit, že ťa niekto miluje, je to najkrajšie, čo človeka môže v živote stretnúť. To, že ťa niekto čaká doma po náročnom dni, podrží ťa pri každej príležitosti a zažíva s tebou tie najkrajšie, ale aj najhoršie momenty, je niečo, čo mnohí z nás hľadajú aj niekoľko rokov. Idylické chvíle dvoch zamilovaných ľudí však často narušia zlé a neprajné reči blízkych a aj cudzích ľudí.

V bežnom živote ich nenazývame hejtermi, ale ľuďmi, ktorí radi kritizujú, ohovárajú a nedoprajú. Bohužiaľ do tejto kategórie častokrát zapadá aj rodina, ktorá to možno nerobí naschvál, no slová ako “aj tak nebudete spolu, to nie je partner pre teba, podvádza ťa, neľúbi ťa, nehodí sa k tebe, …” vedia zraniť a ovplyvniť aj tú najzaľúbenejšiu osobu.

Každá sme si prešla hodnotením partnera či seba. Mama, otec, rodina či kamarátky alebo cudzí ľudia sa starali do tvojho partnera alebo do tvojho vzťahu. Komentovali vaše činy, hľadali chyby a týmito vetami trvalejšie pôsobili na tvoje zmýšľanie. Aj keď pomaly, no určite tvoje vkladali pochybnosti do vášho vzťahu. 

“Aj tak s ním nebudeš navždy, príde iný, ďalší frajer bude zasa blonďák”, alebo veta, ktorá začne pomaly hrýzť tvoje vedomie je aj tá: “nehodí sa k tebe, nie ste podobný, nemáte rovnaké záľuby.” Zrnko neistoty do teba vkladajú práve tí, ktorí neveria vašej láske, ktorí nevidia to, ako sa máte spolu dobre. Podsúvajú ti myšlienky, že sa aj tak rozídete, že vám nevydrží, že ťa partner určite opustí, pričom to nemusí a častokrát vôbec nie je pravda.

Je ľahké povedať si, že ťa tieto slová neovplyvnia, že im nedávaš veľkú váhu a nepočúvaš ich. Avšak myseľ ti pracuje na plné obrátky a hneď pri prvom probléme si presne na tieto slová spomenieš. Jednou z vecí, ktorými môžeš predísť takýmto neprajníkom, alebo ľuďom, ktorí ti neveria a neveria v teba a tvojho partnera, je zrušenie kontaktu s nimi a vyhýbanie sa im. Ak sa to nedá, je dôležité, aby si povedala pred nimi zásadnú vetu: “Neželám si, aby si sa takto vyjadrovala, pretože ja ho milujem a na tvojom názore mi nezáleží.” 

Tvojou výhodou sú tie krásne zážitky, ktoré spolu máte. To krásne puto, ktoré sa medzi tebou a tvojim partnerom vytvorilo a najzákladanejšou vecou, ktorú títo ľudia nevidia je tá nekonečná LÁSKA. Ak je medzi vami tá pravá, ktorá prekoná všetky neprajné reči a slová neprajných ľudí, tak ju neohrozí nič.

Rozprávaj sa so svojim partnerom o tom, povedz mu o svojich pochybnostiach a o myšlienkach, ktoré ti behajú hlavou. Povedz mu, čo ľudia povedali a spoločne sa na tom zasmejte. Obráťte nepríjemné slová na sranda. Je len na tebe, tvojej láske a viere vo vás dvoch, či tieto reči potopia alebo posilnia vašu spoločnú cestu životom. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.