Unsplash/Brooke Winters

Ak by si sa opýtala desiatich ľudí, či by chceli mať šťastný vzťah, každý jeden by ti odpovedal, že áno. Bohužiaľ, v živote nejde všetko podľa plánov, preto sa to nepodarí každej dvojici.

Tajomstvo šťastného vzťahu spočíva v bezpodmienečnej dôvere a v zdravom sebavedomí. Pokiaľ tieto dve veci medzi partnermi chýbajú, nikdy sa im nepodarí vybudovať dlhotrvajúci vzťah, ktorý by bol plný lásky a porozumenia.

Veríš mu?

Bezpodmienečná dôvera je o tom, že si partneri dôverujú aj vtedy, keď sú od seba kilometre ďaleko. Nepotrebujú sliediť, vyzvedať, spovedať a klásť otázky. Navzájom si dôverujú a vedia, že čo im druhá strana povedala, je pravda.

Taktiež nepočítajú so žiadnym iným partnerom, preto sa neboja rozprávať o spoločnej budúcnosti a veriť, že sa jej jedného dňa dožijú. Nemajú otvorené zadné dvierka, lebo vedia prijať zodpovednosť za druhú osobu a sľúbiť jej večnú lásku.

https://www.instagram.com/p/Cb7hR37rBW-/

Veríš sebe?

Zdravé sebavedomie je dôležité zase preto, aby vo vzťahu partneri nepochybovali. Aby si jeden nemyslel, že ten druhý si nájde niekoho iného. Pretože on nie je dosť dobrý, pekný, múdry, zábavný a tak ďalej. Najhoršia vlastnosť ľudí vo vzťahu je práve pochybovanie. Preto by mal každý jeden pracovať na tom, aby mal o sebe čo najmenšie pochybnosti.

Keď je človek zdravo sebavedomý, nemá potrebu vo vzťahu žiarliť, niečo priateľovi zakazovať, nemá problém byť bez neho. Nemusí ho stále kontrolovať a keď chce ísť niekam s priateľmi, ochotne ho pustí.

Ak teda tieto dva piliere chýbajú, môže sa stať, že po čase partneri stratia spoločnú niť a ich puto sa roztrhne. Buď si dostatočne nedôverujú alebo si neveria a partnera musia z niečoho stále upodozrievať.

Je dobré, ak sa vzťah, kde toto chýba, skončí, pretože nie je ten pravý a pokiaľ by pokračoval, bolo by to len horšie. Pravá láska príde až vtedy, keď si dvojica uvedomí, že tieto dve veci sú nevyhnutné a potrebné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating