Nebudeme si klamať, ak ide o flirtovanie či vážne „balenie“ chlapa, aj tá najväčšia levica bude v sebe skrývať trochu trémy. Čo však robiť v prípade, ak patríš k úplným hanblivkám? Snáď kvôli tomu neostaneš navždy sama…

Prekonať svoj strach a osloviť niekoho, pri kom sa ti roztrasú kolená a stratíš hlas vo chvíli, keď ho zbadáš, môže predstavovať problém. Riešenie je, zdá sa, jednoduché. Keď ti povieme, že musíš ten strach prekonať, to ti nepomôže, však?

Predstava, že by si sa iba tak zodvihla zo stoličky a namierila si to priamo k nemu, v tvojom prípade možné nebude. Preto musíš využiť práve tú svoju nevinnú ostýchavosť.

Neostáva ti teda nič iné, ako zahrať jedno pekné a milé divadielko. Celé to bude myslené pre tvoje dobro, takže žiadne výčitky svedomia! Použi niektorý z trikov, ktoré si už rozhodne videla v nejakom filme. Ver, že v skutočnom živote to môže vyjsť rovnako.

Choď na to cez jeho priateľov. Ak ťa priamy kontakt s ním desí a nechceš ho stratiť hneď v prvej minúte, keď by ťa zbadal, musíš na to ísť inak. Spriateľ sa s jeho známymi či s niekým z rodiny, hľadaj, čo máte spoločné, choď na podobné miesta, či nájdi iný spôsob, ako sa stať súčasťou partie. Aspoň z časti.

Ak sa zapáčiš jeho kamošom, budeš sa páčiť aj jemu. Pri mužoch to je jasná vec. Takto to bude lepšie aj pre teba, budeš mať viac času zvyknúť si na jeho prítomnosť, spoznať ho bližšie a tvoja tréma úplne opadne.

Zahraj to na náhodu. Stretnutie na rovnakej akcii, „narazenie“ na seba v obchode, večer v tom istom bare, … vždy iba nadviaž očný kontakt, milo sa usmej a pokračuj vo svojej činnosti. Čím častejšie ťa bude „náhodne“ stretávať, tým viac sa mu zapíšeš do pamäte, až nakoniec bude on ten, čo sa ozve ako prvý.

Opýtaj sa ho na pomoc. Tu sa budeš musieť trochu prekonať, ale nie za tým účelom, aby si hneď odkryla svoje plány. Ak vieš, že je v niečom dobrý alebo sa venuje istej činnosti, ktorú by si mohla robiť aj ty, ozvi sa mu, že si o ňom počula, že by ti mohol pomôcť.

Keď nič také nevieš nájsť, vráť sa k predošlému bodu a spoj ho s týmto. Napr. stretnete sa v obchode – choď za ním a popros ho, či by ti nepodal tú vec, na ktorú nedočiahneš. Nezabudni na ďakujem, milý úsmev a hlboký pohľad do očí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.