Milý muž, 

nebuď vo vzťahu len preto, že musíš a nelám ženám srdce len zo zábavy. Nehovor žene, že je pre teba tá jediná a že s ňou chceš stráviť celý život, keď to píšeš aj ďalším trom. Nehraj s ňou hry. Nehraj sa s jej citmi a srdcom. Nezavádzaj ju, nedávaj jej plané sľuby a neudržuj v nej nádej, keď vieš, že toto všetko skončí.

Nehovor jej o tom, ako ti jediná zlepšila deň, keď si to povedal aj tej predtým. Nepriprav ženu o niečo, čo mohla mať s niekým iným, len preto, pretože sa chceš zabaviť. Nebuď s ňou celú noc hore, ak vieš, že nadránom odídeš a nenecháš jej žiaden odkaz.

Ak nie si pripravený zostať verný, zostať prosím single. Ak nevydržíš byť verný, nezaujímaj sa o ňu ako o tvoju frajerku a nehovor jej, že to s ňou myslíš vážne (vieš, že to nie je pravda). 

zdroj: unsplash.com

Nekupuj jej darčeky, keď vieš, že jej nemôžeš darovať aj tvoju pozornosť. Tá je totiž roztrieštená aj medzi iné ženy.

Buď k nej úprimný a povedz jej to hneď. Je lepšie „rozbiť“ jej srdce na začiatku, než by sa mala k tebe pripútať. Bolelo by to stokrát viac.

Ak máš pocit, že si ešte mladý na to, aby si bol vo vzťahu, buď sám. Ak máš pocit, že ešte nie je správny čas, nehrň sa do vzťahu len preto, pretože si myslíš, že je to spoločensky správne. Ak ti na nej teda aspoň trochu záleží a nechceš byť vo vzťahu, povedz jej to. Nezostaň v pozícii, kedy by si jej musel klamať a žiť s tým pocitom, že si jej neverný.

Je úplne v poriadku, ak ešte nedokážeš byť verný a žiť v dlhodobom vzťahu. Zostaň sám, dopraj si čas a zabávaj sa. Nikomu to neublíži a ty nezlomíš srdce ďalšej ženy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.