instagram/nastjastasia

Nezhody, iné názory, hádky, tichá domácnosť či trieskanie dverami. Aj toto všetko patrí k vzťahu. Láska nie je len o romantických prechádzkach a zaspávaní v náručí toho druhého. Realita so sebou prináša aj mnoho prekážok, ktoré budete musieť spoločne prekonať. Nikdy neviete, kedy prídu a čoho sa budú týkať.

Budú skúškou vášho vzťahu, ktorá ukáže, či naozaj stojíte o spoločnú budúcnosť. Sú tu však aj také nezhody, ktoré sa dajú veľmi ľahko a bezbolestne preskočiť. V prípade, že im predídete skôr, ako vás zasiahnu silnejšie, než by ste chceli.

A existuje k tomu iba jeden jediný kľúč, ktorý by mali poznať a aplikovať všetci, ktorým na ich partnerstve záleží …

Tým kľúčom je komunikácia. Vravíš si, aké jednoduché, však? No priznaj si, koľkokrát si už aj ty bola v situácii, kedy ťa niečo na srdci ťažilo, no odvahu povedať to partnerovi si nenazbierala. A tak si to dusila v sebe, až to jedného dňa vybuchlo ako bomba. I keď, keby si to dostala zo seba skôr, také škody by to nenarobilo.

Je to už tak, aj ľudia, ktorí sa nadovšetko milujú, občas strácajú slová. Držia v sebe niečo, čo im vadí, čo sa im nepáči, a keďže tomu neprikladajú veľký význam, nechce sa im to riešiť. No čas všetko mení a zrazu z toho môže byť problém, ktorý sa zdá byť neúnosný. Ach, keby sa to riešilo hneď, všetko mohlo byť inak, že?

Preto dbaj na to, aby ste boli k sebe vždy úprimný a hovorili si veci v danej chvíli, nie až po čase. Ak sa ti nepáči, že necháva svoje veci na gauči, povedz to hneď, po mesiacoch spoločného bývania sa to už ťažko odnaučí. Keď sa ti zdá, že jeho matka až príliš zasahuje do výchovy vašich detí, nemlč. Po rokoch ju začneš nenávidieť a všetky vzťahy sa pokazia.

Nezáleží na tom, či ide o „maličkosť“ alebo vážny problém, dôvera a komunikácia musí vo vzťahu fungovať na 100 %. Inak to, skôr či neskôr, pôjde pekne ku dnu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating