Láska. Asi jedno z najpoužívanejších slov vôbec. Ale kto nám ju zaručí? Kto nám dokáže, jej existenciu na celý život ako v každej romantickej komédii a rozprávke? Kto iný, ak nie my? Pravdou je, že všetci chceme byť milovanými, ale nikto z nás nemá chuť obetovať dostatok zo svojho srdca pre druhú osobu. Vždy sa mi páčilo toto príslovie: „To čo dáš sa ti vráti dvojnásobne.

Zaujímalo by ma, prečo to je s dnešnými vzťahmi také zložité. Prečo sú vo všetkých tých magazínoch tipy a triky ako zbaliť toho pravého, ale nie skutočná pravda o tom, ako rýchlo o tohto človeka prídete. Mohli by sme sa vyhovárať na našu kariéru, nedostatok času, môžeme tvrdiť hocičo, kvôli čomu to stroskotalo.

zdroj: unsplash.com

No pravdou je, že každý z nás si len berie a berie, a ak už nie je čo brať, tak sa vrháme do nového priateľstva, vzťahu či manželstva. Dôvodom prečo to všetko krachuje sme práve my sami alebo láska, ktorú vlastne nedávame milujúcej osobe. Celú túto vec nestálosti v našich vzťahoch som si uvedomila vo chvíli, keď sa mi priamo pred očami udial jeden z najkrajších prejavov dlhoročnej a nehynúcej lásky.

Ďakujem mojim známym, za to, že mi pomohli uvedomiť si pravú silu manželstva. Dvom úžasným dôchodcom, milujúcim manželom, ktorý len nedávno dovŕšili úctyhodných osemdesiat rokov kráčajúc spolu nielen k ich autu poznačenému rokmi, ale aj životom, ruka v ruke, jeden druhého podopierajúc. Obom nechýbal úsmev na tvári, hoci viem, že v ich živote si prešli mnohými bôľmi. Pani manželka mala problém vôbec nájsť správne auto, keďže ju už niekoľko rokov trápi zrak. Jej manžel ju však s obrovskou dávkou lásky a ochoty pomohol odprevadiť k správnym dverám a nastúpiť. Po tom, čo som to celé videla, som si uvedomila niekoľko dôležitých vecí.

To, ako sa tieto dve ľudské bytosti stále po toľkých rokoch strávených spolu ľúbia a na akých silných základoch je ich manželstvo postavené. Spôsob, akým sa pozerali jeden na druhého a akými maličkosťami si dokazujú, že im na sebe stále tak veľmi záleží ma dojalo.

zdroj: unsplash.com

A v tej chvíli si uvedomíte, že nejde o žiadnu utopickú predstavu romantiky, že v dobrom aj v zlom až kým nás smrť nerozdelí je reálne, že o tomto je skutočný život. Preto rozdávajme každý deň dostatok lásky tým, ktorých milujeme. Verte mi, vráti sa vám jej dvojnásobne viac a jedného dňa bude náš svet možno vyzerať ako tento pár, hoci časom zvráskavený, no stále majúci svoje čaro, čaro lásky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.