Ahoj. Pokiaľ si to otvorila len preto, aby si tu našla odpoveď na zabudnutie, odpoviem ti hneď: NEDÁ SA TO. Na svoju prvú lásku nikdy nezabudneš. Aj za 50 rokov odteraz, keď sa ráno zobudíš, budeš si vedieť vybaviť aj tie najmenšie podrobnosti o svojej prvej láske.

Ale môžeš zabudnúť na bolesť, ktorú ti váš rozchod spôsobil. Pýtaš sa ako? Prvým základným krokom je odpustenie. Teraz už je naozaj jedno, kto spôsobil rozchod a je zbytočné obviňovať, pretože za to môžete obidvaja. Ale najdôležitejšie čo musíš spraviť aby si cítila pokoj, je odpustiť sebe aj jemu. Mne pomohlo porozprávať sa s ním. Ja som na to čakala niekoľko rokov. Tie roky boli neznesiteľné. Ale dočkala som sa a mala som možnosť mu všetko povedať. Nie krikom ani hádkami, nie výčitkami či vydieraním. Jednoducho sa porozprávať ako dvaja starí známy. A je mi lepšie.

zdroj: pexels.com

Ak náhodou nebudeš mať možnosť porozprávať sa s ním, tak je tu ďalšia vec čo by ti mohla pomôcť. Skús zabudnúť na všetko to zlé, nechať si len pekné myšlienky. Len pri tom musíš myslieť na to, že sú to spomienky a to znamená minulý čas. Nemôžeš sa upínať na to, že keď dosť dlho počkáš, vráti sa k tebe. Možno áno, ale ty sa za ten čas budeš zbytočne trápiť. Ale keď odstrániš tie výčitky a zlosť na neho, budeš o ďalší krok k tomu, aby ťa to prestalo tak bolieť. Nezabudneš, to nie ale proste sa zmieriš s tým, že už sa to znovu nestane. Bude to ťažké, ale dá sa to zvládnuť.

No a posledná vec, ktorá pomôže úplne najlepšie každému dievčaťu. Najlepšia kamarátka. Každej by som priala mať takú kamarátku ako je tá moja. Stále dokola jej môžete rozprávať to samé a aj keď ju to bude štvať, vždy si vás vypočuje a bude stáť pri vás… Len dobrý pozor na výber, pretože práve moja bývalá najlepšia kamarátka, ktorú som poznala celý život, ma podrazila a vzala mi moju prvú lásku. 

zdroj: unsplash.com

Držím vám všetkým palce. Hlavne buďte šťastné, pretože každá z vás je proste dokonalá a keď to nevidel ten prvý, ten posledný to uvidí určite. A nebojte, nie ste v tom sami. Bohužiaľ, väčšina prvých lások nevydrží. Ak sa chceš porozprávať alebo poradiť, pokojne mi napíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.