HIIT cvičenie

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Leto je za rohom a ty sa stále rozhoduješ, ako začať cvičiť? Novoročné predsavzatie ti možno nevyšlo podľa tvojich predstáv. A tak rozmýšľaš, aké cvičenie by ťa mohlo baviť, a zároveň aby ti to vydržalo viac ako 2 týždne. Prinášame ti zábavný spôsob, ktorým nielen, že spáliš kalórie, ale zaručene sa zbavíš aj zlej nálady. 

Čo je HIIT cvičenie?

Podľa portálu Healthline, HIIT tréning je vysoko intenzívny intervalový tréning. Je to vlastne v skratke pre high-intensity interval training.

Táto forma tréningu zahŕňa krátke cvičenia intenzívneho charakteru, striedané s krátkymi prestávkami, poprípade pohybmi s nižšou intenzitou. Tréning môže pozostávať z rôznych aktivít, ako je napríklad šprint, jazda na stacionárnom bicykli, skákanie cez švihadlo a iné cvičenia s vlastnou váhou.

Benefity, ktoré ti prinesie tento tréning:

Zvýšené spaľovanie kalórií

HIIT je známy svojou schopnosťou spaľovať viac kalórií v kratšom čase, v porovnaní s tradičnými cvičebnými metódami. Intenzívne intervaly spôsobujú vyššiu spotrebu kyslíka, dokonca aj niekoľko hodín po cvičení, čo vedie k ďalšiemu spaľovaniu kalórií aj po skončení tréningu.

HIIT cvičenie
zdroj: Unsplash/Meghan Holmes

Zlepšená kardiovaskulárna kondícia

Tento typ tréningu pomáha zlepšiť kardiovaskulárnu kondíciu tým, že zvyšuje srdcovú frekvenciu a posilňuje srdcový sval. To môže viesť k lepšiemu krvnému obehu, zvýšenej vytrvalosti a zníženiu rizika kardiovaskulárnych chorôb.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness