fit mama

Byť vo forme popri deťoch nie je zábava. Ako matka sa musíš totiž nielen starať o dieťa, ale aj o varenie, upratovanie, nákupy a o všetky veci, ktoré súvisia s domácnosťou. Máš deti a túžiš po tom, aby si bola skvelá fit mama? Si tu správne.

Toto sú overené tipy a triky, ako nezanedbať svoju postavu a zdravú stravu popri deťoch. Aj keď to nie je každého priorita, keď chceš byť pre muža príťažlivá a cítiť sa dobre vo svojom tele, mala by si na to myslieť.

Cvičenie s deťmi

Azda najjednoduchšou aktivitou je cvičenie s deťmi. Na YouTube nájdeš množstvo videí, ktoré sa dajú cvičiť počas toho, ako ti deti lozia po dome. Nájdeš tam aj také workouty, ktoré sa dajú cvičiť priamo s deťmi. To je „win-win“ situácia, lebo si aj zacvičíš, no zároveň aj zabavíš deti.

Varenie ľahkých jedál

Ďalšou skvelou pomôckou, ako môžeš byť fit mama, je varenie ľahkých jedál. Ako iste vieš, deti by mali začať ovocím a zeleninou. Aby ich zbytočne nelákalo tvoje jedlo na tanieri, začni variť zeleninové jedlá aj pre teba s partnerom. Vďaka tomu si udržíš postavu a dieťa bude spokojné, že dostane to, čo aj rodičia.

Prechádzky s kočíkom a dojčenie

Taktiež sú veľmi dobrou pomôckou prechádzky s kočíkom, ktoré pozná každá matka. Počas hodiny kočíkovania môžeš spáliť okolo 300 kalórií. A to sa už oplatí, no nie?

Taktiež aj dojčením spaľuješ veľa kalórií. Počas jednej minúty dojčenia dokážeš spáliť približne 2,5 kalórií. Teraz si to prepočítaj, koľko času z dňa stráviš ako matka dojčením. Lákavé „cvičenie“, však? No rozumieme, že dojčiť nemôže každá, preto sú prechádzky skvelé.

fit mama
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Jedenie v kuchyni

A poslednou, veľmi dobrou radou, je spoločné jedenie v kuchyni. Týmto spôsobom si zaistíš, že nebudeš jesť „hlúposti“ mimo hlavných jedál, kvôli ktorým by si zbytočne priberala. Zostaneš fit mama a tvoje dieťa sa aspoň naučí, že s jedlom sa po dome nechodí a nebude tak robiť neporiadok.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness